Tõukerattarenti Tallinnas võib tänavu hakata pakkuma viis ettevõtet

Bolti tõukerattad Tallinnas.
Bolti tõukerattad Tallinnas. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Sel aastal võib Tallinnas hakata elektrilise tõukeratta teenust pakkuma viis ettevõtet, ütles Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet. Ta lisas, et tõulerattad saavad rendi ja kasutamise osas täpsemad reeglid.

Teisipäeval arutasid teemat koos Svetiga Mustamäe ja Kristiine linnaosa vanemad, transpordiameti, kommunaalameti ja linnaplaneerimisameti esindajad ning ettevõtlusvaldkonna abilinnapea Aivar Riisalu. 
 
Tõukerattad saavad kiirusepiirangud ja ka parkimise piirangud.

"Kindlasti vanalinnas hakkavad kehtima piirkonnad, kus me ei lase parkida. Eelkõige puudutab see kitsamaid tänavaid. Ja ka mõndadel mujal piirkonnas asuvatel miljööväärtuslikel aladel võiks parkimiskeeldu rakendada," ütles Svet ERR-ile.

Samas tõdes linnaosavanem, et renditeenus töötab siis, kui inimestel on võimalik tõukerattad jätta enda sihtkoha lähedale.

Samuti peeti koosolekul vajalikuks kehtestada tõukeratastele erinevad piirkiirused erinevates piirkondades. Näiteks Reidi teel võiks Sveti sõnul piirkiirus olla 25 kilomeetrit tunnis, kitsamatel tänavatel aga kindlasti väiksem.

Svet rääkis, et ka tõukerataste pakkumise tsoonid ilmselt laienevad lisaks kesklinnale ja Kalamajale ka Kristiinesse ja Mustamäele.

Tõukerataste kasutamise vanusepiiriks kehtestatakse 16 või 18 eluaastat.

Kesklinna linnaosavanema sõnul on potentsiaalse rendi alustamise teemal linnaga suhelnud kokku viis ettevõtet, nende sead juba mullu renti pakkunud Bolt ja Citybee.

"Kahe nädala pärast on reeglid paigas ja siis seisab ees kohtumine ettevõtetega," lõpetas Svet.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: