Ukraina parlament kinnitas Šmõgali uueks peaministriks

Denõss Šmõgal.
Denõss Šmõgal. Autor/allikas: Pavlo Gonchar/SOPA Images/ZUMA Wire/Scanpix

Ukraina parlament kinnitas kolmapäeval Denõss Šmõgali uueks peaministriks Oleksi Gontšaruki asemel, kes oli kritiseerinud presidendi majandusalaseid teadmisi.

Suurem osa seadusandjaid toetas president Volodõmõr Zelenski pakutud Šmõgali, kes oli varem täitnud asepeaministri kohuseid regionaalarengu alal.

Gontšaruk esitas tagasiastumispalve teisipäeval ja parlament kiitis selle heaks kolmapäeval.

See oli teine kord, mis Gontšaruk avaldas soovi ametist lahkuda. Esimest korda oli ta valmis tagasi astuma jaanuaris, kui tuli avalikuks salvestus tema sõnadega, et president Volodõmõr Zelenski ei tea majandusest midagi. Siis otsustas president ta siiski ametisse jätta.

Zelenski sõnul ei rahulda teda Gontšaruki valitsuse majandustulemused.

"Meil on vaja uusi ajusid, uusi südameid," ütles president enne ülemraada hääletust, millega Gontšaruki lahkumine kiideti ülekaalukalt heaks.

Ülemraada kinnitas uueks kaitseministriks Andri Tarani

Ukraina ülemraada kinnitas kolmapäeval uueks kaitseministriks Andri Tarani, kelle kandidatuuri esitas president Zelenski.

Ukraina seaduste järgi esitab president parlamendile kinnitamiseks välis- ja kaitseministri kandidaadi.

Taran sündis 4. märtsil 1955 endisel Ida-Saksamaal, Oderi äärses Frankfurdis. Ta lõpetas Kiievi kõrgema õhutõrjeinseneride kooli.

Aastatel 2011-2014 oli ta Ukraina kaitseministeeriumi esindaja riigi saatkonnas USA-s.

2015. aastal määrati Taran Ukraina maavägede asekomandöriks, 2016. aastal vabastati ta tegevteenistusest seoses vanusepiiri ületamisega. 2019. aastal juhtis Taran presidendikandidaadi Ihor Smeško valimiskampaania peakorterit.

Ta vahetas kaitseministri kohal välja Andri Zahorodnjuki.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: