Mart Järvik sai Pärnu abilinnapeaks

{{1583948340000 | amCalendar}}
Foto: Verner Vilgas / ERR

Pärnu linnavolikogu vabastas ametist abilinnapea Siim Suursilla ja nimetas abilinnapea ametisse Mart Järviku (EKRE), kelle peaminister Jüri Ratas vabastas novembris maaeluministri kohalt.

Suursilla ametist vabastamist ja Järviku ametisse nimetamist toetas 20 linnavolinikku, vastu oli 17, teatas Pärnu linnavalitsuse meedianõunik kolmapäeval.

Järvik sai abilinnapeaks seoses koalitsiooni muutumisega Pärniu volikogus, mille käigus tõrjuti kõrvale erakond Isamaa ja uue koalitsiooni moodustasid valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE).

Mart Jävik Pärnu linnavolikogus. Autor/allikas: Verner Vilgas / ERR

EKRE liige Järvik oli kuni 25. novembrini maaeluminister.

Aastatel 2002–2018 oli Mart Järvik Järvakandi vallavanem. 2015. aastal EKRE-ga liitunud ja enne seda IRL-i kuulunud Järvik pidi maaelu ministri kohalt lahkuma seoses ministeeriumi haldusalas toimunud mitmete skandaalidega ja peaministri usalduse kaotamisega. Koos Järvikuga kaotas töö ka temaga avalikku vastuseisu asunud kantsler Illar Lemetti.

Järvik: arutelu nagu arutelu ikka

Järviku kinnitamisele eelnenud arutelul küsis reformierakondlasest linnavolikogu liige Toomas Kivimägi küsis Järvikult tema ministriametist vabastamisele viidates tema pädevuse kohta: "Jüri Ratase sõnad, viies Kadriorgu avaldust teie ametist vabastamiseks - te vabatahtlikult sellest keeldusite - olid midagi sarnast, et Mart Järvik on oma sõnade, tegude ja mõnel juhul ka tegevusetusega põhjustanud palju probleeme. Miks peaksid pärnakad teid usaldama, kui peaminister, nii leebe, kui ta viimasel ajal on, teid ei usalda?"

Järvik lükkas aga süüdistuse tagasi: "See, et Reformierakond läbi ajakirjanduse oma püstitatud teesidega püüdis tekitada olukorra, et mind umbusaldada, ei läinud teil läbi. Ei läinud läbi sellepärast, et need väited, mida esitati, need olid kõik ju tegelikult õhust võetud," ütles ta.

"Arutelu nagu arutelu ikka. Võib-olla veidi tulisem, kui varasemad elukogemused mulle ette on toonud. Aga tuleb kohaneda ja anda endast parim, et Pärnu asjad edasi liiguks," lisas Järvik hiljem "Aktuiaalsele Kaamerale"

"Seaduses, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses on öeldud, mis asjaolud välistavad abilinnapea või linnavalitsuse liikme nimetamise ja need asjaolud täna puuduvad," tõdes Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: