Helme tegi ettepaneku nimetada MES-i nõukokku Mart Järvik

{{1578985440000 | amCalendar}}
Mart Järvik.
Mart Järvik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Martin Helme tegi maaeluministrile ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liikmeks EKRE eksminister Mart Järvik.

Kui Mart Järvik pidi novembris ametist lahkuma maaeluministeeriumi haldusalas toimunud skandaalide ja peaminister Jüri Ratase usalduse kaotuse tõttu, siis rahandusminister Martin Helme sõnul usaldas EKRE Järvikut nii toonases kui ka uues ametis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ütlesin siis ja ütlen ka täna, et meil ei ole Mart Järvikule ministrina ühtegi etteheidet olnud. See kindlasti ei ole sooja koha otsimine, vaid ma rõhutaks seda, et Mart Järvik alustas ministrina selles samas Maaelu Edendamise Sihtasutuses mitmeid suuri projekte ja programme, millel tal on oma sisend ja kus tal oli väga selge visioon," selgitas Helme.

Nimelt soovib Järvik jätkata projektiga "Noorted maale", mis maksaks 100 miljonit eurot.

2015. aastal EKRE-ga liitunud ja enne seda IRL-i kuulunud Mart Järvik oli maaeluminister kuni 25. novembrini 2019. Ta pidi ametist lahkuma seoses ministeeriumi haldusalas toimunud mitmete skandaalidega ja peaministri usalduse kaotamisega. Koos Järvikuga kaotas töö ka temaga avalikku vastuseisu asunud kantsler Illar Lemetti.

MES-i tegevus sai alguse 1993. aastal, kui asutati Põllumajanduse ja Maaelu Krediteerimise Fond, mille ülesandeks oli maaettevõtjatele soodustingimustel laenude andmine. 1997. aastal loodi laenude garanteerimiseks Maaelu Laenude Tagamise Sihtasutus. Aastal 2001 ühinesid sihtasutused Maaelu Edendamise Sihtasutuseks (MES).

 

Toimetaja: Urmet Kook, Toomas Pott, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: