Pärnu linnavolikogu umbusaldas volikogu esimeest

Andres Metsoja.
Andres Metsoja. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Pärnu linnavolikogu umbusaldas volikogu esimeest Andres Metsoja (Isamaa) ja valis uueks esimeheks Meelis Kuke. Opositsiooniline Reformierakond lubas rikkumisele viidates valimistulemused halduskohtus vaidlustada.

Metsoja umbusaldamise poolt hääletas 20 volikogu liiget 39-st, vastu oli 19 volinikku.

Järgnenud uue volikogu esimehe valimistel seati üles uuesti Andres Metsoja ja tema vastaskandidaadina Meelis Kukk.

Kusjuures mõlemad kuuluvsid teisipäevani erakonda Isamaa, kuid Kukk ühines Pärnus uue võimuliidu tegijatega ehk valimisliiduga Pärnu Ühendab, Keskerakond ja EKRE. Alates 2011. aastast Isamaasse kuulunud Kukk astus teisipäeval erakonnast välja. 

Hääletusel sai Metsoja 19 ja Kukk 20 häält. Samas tekitas segadust üks hääletussedel, mis opositsiooni hinnangul oli rikutud ja seega hääletus tühine. Volikogu Reformierakonna saadik Jüri Lebedev esitas protesti, aga seda ei rahuldanud.

Selle peale teatas Toomas Kivimägi (samuti Reformierakond), et minnakse halduskohtusse ja vaidlustatakse hääletus hoopis seal.

Lisaks on volikogu päevakorras Isamaasse kuuluva abilinnapea Siim Suursilla ametist vabastamine ja EKRE ridadesse kuuluva Mart Järviku ametisse kinnitamine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: