Ajateenijad jäävad viiruse linnakutesse jõudmise vältimiseks väeosadesse

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi korraldusel jäävad ajateenijad sel nädalavahetusel väeosadesse, et vähendada koroonaviiruse jõudmise riski kaitseväe linnakutesse.

Väljaloale lubatakse vaid erandjuhul, kui see on põhjendatud. Ära jäävad ka külastuspäevad väeosadesse.

Kaitsevägi on piiranud tegevväelaste liikumisi välismaale ja on vaadanud kriitiliselt üle välislähetuste vajadused ja eesmärgid ning kaitseväelastel on keelatud minna lähetustesse riskipiirkondadesse- ja riikidesse.

Kõik riskipiirkondadest saabujad jäävad kontrollperioodiks võimalusel kodusele tööle. Samuti suunatakse võimalusel ennetava meetmena kodutööle kaitseväelased, kes on viibinud riikides, mis ei ole nimetatud riskipiirkonnaks, kuid on seal puutunud kokku riskipiirkonnast saabunud inimestega.

18. märtsil toimuma pidanud Scoutsrännak jääb ära. Struktuuriüksuste ülemad on kohustatud tegema iga Eesti-sisese ürituse osas otsuse ürituse toimumise või ärajätmise kohta. Kui üritusele on kutsutud osalejaid väljastpoolt kaitseväge, on üksuste ülemal õigus need tühistada või kasutada kaugtöö vahendeid. Need üritused, mis muutuvad avalikeks üritusteks, kooskõlastatakse kohaliku omavalitsusega.

"Me rakendame neid tegevusi eelkõige sõdurite ja nende sugulaste kaitseks ning haiguse võimaliku leviku piiramiseks," ütles kaitseväe peaarst kolonel Targo Lusti. "Samas ei näe ma põhjust paanikaks ning arvestades asjaolu, et kaitseväes ja ajateenistuses on üldjuhul terved ja tugevad inimesed, ei ole suurt riski ka haiguse raskete juhtumite tekkeks. Kaitseväes rakendatakse kuni seitsmepäevast kodutöö võimalust, mida on võimalik arsti otsusel vajadusel ka pikendada," lisas Lusti.

Kaitseväes ei ole avastatud ühtegi koroonaviiruse juhtumit.

USA saatkond Tallinnas andis teada, et 20. märtsil Narvas toimuma pidanud Ameerika Ühendriikide sõjaväe Euroopa orkestri ja Eesti Kaitseväe orkestri ühiskontsert lükkub edasi. Kontserdi uus toimumisaeg on selgumisel. Edasi on lükatud ka USA sõjaväe Euroopa orkestri ja koori tulekuga seonduvate külastuste ning kohtumiste plaanid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: