E-poodide tellimuste hulk on koroona tõttu mitmekordistunud

{{1584011460000 | amCalendar}}
Selveri toidukotid.
Selveri toidukotid. Autor/allikas: ERR

Seoses koroonaviiruse levikuga Eestis on e-kaupluste tellimuste hulk hüppeliselt tõusnud, E-Selveri tellimuste hulk on praeguseks kolmekordistunud.

Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski sõnul algas tellimuste kasv viimase kahe nädala jooksul, kuid käesoleval nädalal on senised rekordid kahekordistunud ning neljapäevaks juba kolmekordistunud.

"Oleme ettevõtte siseselt värvanud abijõudu kauplustest tellimusi komplekteerima, et leevendada kojutarne aegades tekkinud defitsiiti – esimesed vabad kojutarneaknad Harju- ja Raplamaa teeninduspiirkonnas on alles esmaspäeval, Tartu- ja Pärnumaa teeninduspiirkonnas saab kauba kõige esimesena kätte praeguse seisuga homme õhtul," ütles Veski neljapäeval BNS-ile.

Töötajate koormus võib Veski sõnul ajutiset kasvada, kuid vaid neil, kes end ise vabatahtlikult appi pakuvad.

Kullerite tööaega tavapärasega võrreldes aga muuta ei saa. "Kullerite tööaeg on vaieldamatult see, kus me mingeid erisusi tavaolukorraga ei saa teha – kaubikujuht vajab ettenähtud puhkust, et oma tööd nõutud tasemel teha. Kui töötaja tuleb lattu komplekteerima oma vabal päeval ja omal soovil, lähevad tema töötunnid kirja ületundidena ja tasustatakse 1,5-kordselt," lisas ta.

Ettevõtte töötajatele antakse praegusel ajal samu juhiseid nagu tavalise gripiviiruse puhangu ajal. "Oleme oma kulleritega vestelnud ja rõhutanud paanikast olulisemat: piisav puhkus, kvaliteetne toit ja värskes õhus liikumine hoiavad immuunsüsteemi tugevana, ent selle juurde käib ka üldine igapäevahügieen. Nagu kõikide viiruste puhul on ka praegu ennetavaks abinõuks hoiduda lähikontaktist silmnähtavalt haigestunud inimestega," märkis Veski.

E-Selveri kulleritel on kohustus pesta käsi pärast igat veoringi ning kasutada desinfitseerimisvahendeid, mis on selleks puhuks kaubikusse paigaldatud. Kulleritele on antud soovitus vältida võimalusel suuremaid üritusi ja distantseerida silmnähtavalt haigustunnustega inimestest.

Prisma: koju tellitakse hügieenitarbeid ja kauasäilivat toitu

Prisma Peremarketi e-poe tellimuste arv on koroonaviiruse puhangu ajal hüppeliselt kasvanud, peamiselt tellitakse hügieenitarbeid ja kauasäilivat toitu.

"Kuna tellimuste arv on hüppeliselt kasvanud, siis on tarneaknad Tallinnas kuni pühapäevani broneeritud. Tartus on hetkel esimene vaba tarneaeg reedel," ütles Prisma pressiesindaja BNS-ile.

E-Prisma juhataja Helga Kumeli andmeil on viimastel päevadel märkimisväärselt kasvanud esmaste hügieenitarvete ja desinfitseerimisvahendite ning pika säilivusajaga toiduainete müük. "Prisma annab oma poolt parima, kuid meie komplekteerijad töötavad praegu juba üsna oma võimete piiril," lisas ta.

Ühtlasi on oluliselt kasvanud ka keskmise ostu suurus, mis on nüüd varasemaga võrreldes 30-40 protsenti suurem.

Coopi e-pood töötab mitmes vahetuses korraga

Coopi e-poe tellimuste maht on viimastel nädalatel koroonaviiruse leviku tõttu järjest kasvanud ning e-pood töötab täies mahus maksimaalse võimekuse juures ehk mitu vahetust korraga.

"Kõik kaubagrupid on olemas ning pidevalt tuleb uut kaupa ka peale. Esimesed vabad tarneaknad on pühapäeval," ütles Coopi kommunikatsioonijuht BNS-ile.

"E-poe kullerid on varustatud desinfitseerimisvahenditega ning juhendatud kasutama ettevaatusabinõusid viiruse vältimiseks. Kullerite tööpäevad on varasemaga võrreldes sama pikad ehk tarneaknad on samad mis varemgi, kuid mahtude suurenemise tõttu võib kohaletoimetamisel esineda hilinemisi," lisas ta.

E-poe kuller helistab alati enne kauba üleandmist kliendile ette ning sellisel juhul palub ettevõte kliendil kullerit informeerida, kui ta on viiruse kandja või karantiinis.

Prisma Peremarketi e-poe tellimuste arv on koroonaviiruse puhangu ajal hüppeliselt kasvanud, peamiselt tellitakse hügieenitarbeid ja kauasäilivat toitu. Ühtlasi on ka keskmise ostu suurus kasvanud varasemaga võrreldes 30-40 protsenti.

E-Selveri tellimuste hulk on praeguseks kolmekordistunud. Selver on ettevõtte siseselt värvanud abijõudu kauplustest tellimusi komplekteerima, et leevendada kojutarne aegades tekkinud defitsiiti.

Maxima Grupile kuuluv veebipood Barbora lisas koroonaviiruse leviku tõttu klientidele võimaluse saada e-poe kaupa kätte kontaktivaba kohaletoimetusega.

Terviseameti labor tuvastas kolmapäeval neli koroonaviirusesse nakatunut, kokku on haigus Eestis seni tuvastatud 17 inimesel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: