Eestis suri viies koroonaviirusega inimene

{{1585731240000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põhja-Eesti regionaalhaigla eriolukorra ajal Autor/allikas: Aivar Kullamaa/PERH

Põhja-Eesti regionaalhaiglas suri teisipäeval COVID-19 positiivse proovi andnud 81-aastane naine, kes on viies koroonaviiruse ohver Eestis. Ööpäevaga lisandus laboritest üle Eesti 1952 koroonaviiruse testi tulemust, nendest 62 olid positiivsed vastused.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (22), Harjumaal (13), Ida-Virumaal (4), Lääne-Virumaal (3), kahe positiivse puhul oli tegemist kinnitamata isikukoodiga isikutega.

Terviseameti poolt algselt avaldatud diagnooside üldnumber ja maakondade number ei anna kokku sama summat.

"Antud juhul on küsimus selles, et tervise heaolu infosüsteemi keskus (TEHIK) korrigeeris osade maakondade numbreid negatiivses suunas. Seega üldnumbri kasv oli selle võrra väiksem," selgitas terviseamet ERR-i küsimusele vastates.

1. aprilli hommikul oli Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglas 95 patsienti, 15 inimest on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 33 inimest.

Kokku on kinnitatud teste 14 353, nendest 779 ehk 5 protsenti on olnud positiivsed vastused, teatas terviseamet.

Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanusegrupis 50-54 eluaastat (11 protsenti) ning vanusegruppides 45-49 eluaastat (10 protsenti) ja 55-59 eluaastat (10 protsenti)

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus terviseameti, Tartu Ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Pärnu haigla ja Ida-Tallinna keskhaigla laborites.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: