Jüri Käo: riik võiks laenu võtta riigieelarve mahus ja kaaluda töönädala pikendamist

Jüri Käo
Jüri Käo Autor/allikas: ERR

Ettevõtja Jüri Käo ütles usutluses Eesti Päevalehele, et praegusest kriisist välja tulekuks võiks riik võtta laenu riigieelarve mahus ehk ligi 11 miljardit, lisaks soovitab ta mõelda töönädala ajutisele pikendamisele.

"Mulle tundub, et riik võiks olla valmis võtma laenu riigieelarve mahus. See võiks aidata meil kriisist välja tulla. Riigieelarve tulud kukuvad nüüd ju ära," rääkis Käo pikemas usutluses ajalehele.

Ta lisas, et kui me endale praegu laenuvalmidust ei loo, siis võib-olla varsti ei viitsi meiega enam keegi tegeleda.

"Kui suured riigid hakkavad laenama, siis ei viitsi meie pisikese rahasummaga ükski jännata," sõnas ettevõtja.

Käo lisas ka, et ettevõtjad ei pea lootma ainult riigiabile, vaid pigem ise vaatama, mida teha, et ellu jääda. Samas lisas ta, et riik peab vaatama, et tema suured strateegilised ettevõtted, nagu Tallink, jääksid ellu.

Lisaks leidis Jüri Käo, et praegu pole aktuaalne enam rääkida neljapäevasest töönädalast, vaid kaaluda mingis ajavahemikus hoopis kuuepäevast.

Käo hoiatas ka selle eest, et praeguses kriisis võib osadel poliitikutel tekkida kiusatus hakata isikuvabadusi ja demokraatiat piirama.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: