Politsei- ja piirivalveamet sulgeb idapiiril Alajõe teenistuskoha

{{1587205380000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Politsei- ja piirivalveamet on otsustanud sulgeda Peipsi ääres Alajõel asuva teenistuskoha. Kohalikud muretsevad, et rahvarohketel suvekuudel võib seetõttu kannatada piirkonna turvalisus, kuid politsei- ja piirivalveameti esindajate kinnitusel seda ei juhtu.

Politsei- ja piirivalveameti mereturvalisuse grupi juhi Marge Kohtla sõnul on Alajõe teenistuskoha sulgemise põhjuseks see, et tugipunkti ülalpidamisest üle jäävat raha saab kasutada mereala võimekuse tugevdamiseks.

"Seoses selle kaldavõimekuse korraldamisega oli üks võimalik koht, kus meil oli võimalik neid ümberkorraldusi teha, Alajõe teenistuskoht ja seda just sellest vaatest, et Alajõe lähedal on Vasknarva ja Mustvee kordon," ütles Kohtla.

Alutaguse vallavolikogus Alajõe piirkonda esindav Marek Kullamägi tõdes, et riigi jõustruktuuri tugipunkti olemasolu plussiks oli see, et Alajõe külalised käitusid tänu sellele vaoshoitumalt. Kullamägi ütles, et vajaduse korral peab Alutaguse vald panustama suviti Peipsi-äärse ala turvalisusesse rohkem, sest siis on eriti nädalavahetusel seal palju rahvast. "Lisapatrullid, nagu nad on olnud, on alati teretulnud, aga kuna me oleme vallas oma suutlikkust tõstnud aastast aastasse, siis seda tuleb teha veel," sõnas Kullamägi.

Ida prefekt Tarvo Kruup kinnitas, et teeninduskoha sulgemise tõttu piirkonnas ohutase tõusta ei tohi. "Jah muidugi, oma taktikates me peame ümberkorraldusi tegema, aga see ei ole probleem, sest ka praegu oleme korraldanud oma piiri valvamist ja ka tööd Alajõel selliselt, et Alajõele tuleb vajaduse korral patrullima üksus üldsegi Punamäelt. Nii et see ei ole midagi tavapäratut. Me töötame niimoodi juba jupp aega," rääkis ida prefekt Tarvo Kruup.

Marge Kohtla lisas: "Kui me hindasime seda ümberkorraldust, siis üheks ülesandeks oli see, et reageerimiskiirus ei tohi muutuda aeglasemaks ehk me peame tagama sama kiirusega reageerimise."

Alajõe teenistuskoha sulgemine ei tähenda koondamisi. Olemasolevad töökohad jagatakse alates maikuust Alajõele lähimate Peipsi-äärsete PPA tugipunktide, teineteisest veeteed mööda poolesaja kilomeetri kaugusel asuvate Mustvee ja Vasknarva kordoni vahel.

"Samasuguse vahemaaga me tegelikult töötame ka mererannikul, kus need vahemaad jaoskondade vahel on oluliselt suuremad," ütles PPA mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla.

Alajõe kompleksi haldaja Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi kinnitusel ei ole neil veel plaani, mis selle teenistuskoha hoonetest edasi saab.

Alajõe kordon ning Narva jõe ääres asuvad Punamäe ja Vasknarva kordon ühendati ühise juhtimise alla 2014. aasta sügisel. Alajõe ja Punamäe kordon muutusid teenistuskohtadeks ja neid hakati juhtima Vasknarva kordonist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: