Saaremaa vallavanem Madis Kallas lahkub ametist

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Saaremaa vallavanem Madis Kallas teatas, et võtab koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astub maikuus vallavanema kohalt tagasi, et taastada vallavalitsuse töörahu.

Kallas märkis, et COVID-19 leviku tõttu on viimane pea poolteist kuud Saaremaa, aga ka kogu Eesti ja maailma jaoks olnud väga keeruline aeg ning samal ajal on käinud ka võimalike süüdlaste otsimine.

"Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus," viitas Kallas märtsi alguses korraldatud suurürituste, nagu võrkpallikohtumine Saaremaa ja Milano Powervolley klubi vahel, lubamisele.

Kallas nentis, et praegu ajas tagasi vaadates on selgelt näha, et saarlastele antud sisendid olid ekslikud. "Vallavalitsuse juhina ei suutnud ma sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist. Nii saab Saaremaa vallavalitsus tagasi töörahu, mille tagamine oleks minu jätkamisel keeruline," võttis Kallas oma otsuse tagamaad kokku.

Kallas lisas, et saarlaste koostöös on olukord nüüdseks lahenenud oluliselt paremini kui esialgu prognoositi, ja praegu on päevakorral kriisist väljumise kavandamine. "Ometi peame olema jätkuvalt tähelepanelikud, et hoida ära uut viirusepuhangut," toonitas ta.

Kallas avaldas lootust, et vallavolikogu maikuu istungiks on valitsuse uus koosseis koalitsiooni poolt paigas. "Need läbirääkimised alles algasid ja vallavanema kandidaatide nimede avaldamine on praegu veel ennatlik."

Uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkab Kallas vallavalitsuse töö ja kriisikomisjoni juhtimist. "Kindlasti olen edaspidi Saaremaa valla tegemistele igati toeks ja abiks vallavolikogu liikmena," viitas Kallas valmisolekule naasta volikogu liikme kohale.

Vaata Margus Mulla intervjuud Madis Kallasega:

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: