Kalaranna basseini nõlvad ja kai ehitatakse tugevamaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna Kalasadama bassein on veest tühjaks pumbatud. Pro Kapital ja Nordecon kindlustavad basseini nõlvu ja kaid elamukvartali ja promenaadi ehituse käigus. Hiljem lastakse vesi basseini tagasi ja taastatakse ka rannariba.

Kalaranna bassein on kuivaks pumbatud kuni nelja meetrini alla merepinda. Selle kaldanõlvasid ja kaid ehitatakse tugevamaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pro Kapital ja Nordecon rajavad Kalaranda elamukvartali 12 hoone, maa-aluse parkla ja promenaadiga jalutajatele.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles, et linna eesmärk on mere avamine linnaelanikele. Sellest peab lähtuma ka elemukvartali ehitus Kalaranda.

"Ka praegune Pro Kapitali arendus näeb ette seda. See ei ole lihtsalt uue hoonestuse rajamine sinna - sinna tekib suurusjärgus 300 korterit -, vaid ka mereäärse promenaadi rajamine," rääkis Novikov.

Ehitaja, Nordeconi tütarettevõte Kaurits ei pea töid keeruliseks, sest selja taga on kolm sarnast objekti. Hiljem lastakse vesi basseini tagasi ja taastuda saab ka laevaliiklus. Selleks on tarvis laevade kinnitamise rajatisi.

"Me hetkel küll omas mahus siia erilisi rajatisi ei raja, aga siin oli viimases etapis Naissaare liinilaev Monica. Meil ei ole nendega küll veel siduvaid kokkuleppeid, aga loodame küll, et nemad tulevad siia tagasi," ütles Pro Kapitali müügi- ja turundusjuht Carmen Kukk.

Mereandidest tuli pumpamise käigus välja autorehve, ostukärusid ja seif. "Ja kui seda seifi tuldi järgmine päev veel vaatama, siis oli see juba kenasti lahti tehtud ja läbi sorteeritud," sõnas Kukk.

Taastatakse ka liivarand, kus asub üks talisuplejate lemmikpaiku.

Kalaranna kvartal valmib plaanide kohaselt aasta lõpuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: