Teine koroonaviirusest tabatud USA sõjalaev naaseb sadamasse

Hävitaja USS Kidd saabumas desinfitseerimiseks San Diego sadamasse.
Hävitaja USS Kidd saabumas desinfitseerimiseks San Diego sadamasse. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / 2ND CLASS ALEX MILLAR

USA mereväe alus, millel tuvastati kümneid uue koroonaviiruse juhtumeid, seilas teisipäeval desinfitseerimiseks San Diegosse, tegemist on teise Ameerika Ühendriikide sõjalaevaga, mis pandeemia tõttu ajutiselt teenistusest maha võetakse.

Teisipäevase seisuga oli hävitaja USS Kidd 300-liikmelisest meeskonnast testitud 63 protsenti, neist positiivseks on osutunud 64 mereväelast.

Kaks mereväelast evakueeriti eelmisel nädalal laevalt mandrile ning veel 15 viidi üle teisele, paremate ravivõimalustega laevale – USS Makin Island –, kus nad on püsivate sümptomite tõttu jälgimisel, teatas merevägi. 

Esimesed juhtumid USS Kiddil ilmnesid möödunud nädalal, mil see oli Kariibi merel narkosmugeldajaid jälitamas. 

Alusele lennutati testide tegemiseks kiiresti meditsiinipersonal ning sellele anti korraldus naasta San Diego sadamasse, kus meeskond evakueeritakse ja pannakse karantiini, kuni laeval viiakse läbi "strateegiline süvapuhastus".

Esimene alus, mida viirusepuhang rängalt tabas, oli 4800-liikmelise meeskonnaga lennukikandja USS Theodore Roosevelt. Lennukikandja seisab endisel sadamas Guamil.

Testitud on kogu aluse meeskond, kellest osutus positiivseks 969. Üks mereväelane suri. 

Kaitseministeeriumi andmeil on positiivse koroonaproovi andnud ühtekokku 6400 USA sõjaväelast, tsiviilteenistujat ja nende pereliiget. Surnud on 27. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: