Piletiraha tagasi saamine sõltub kontserdikorraldajast

Kuna enamus selle suve suur- ja massiüritusi jääb ära, pöörduvad paljud inimesed oma piletiraha tagasisaamiseks edasimüüjate poole. Nemad peavad omakorda suhtlema konsterdikorraldajatega.

Piletilevi juhatuse esimes Jaanus Beilmann ütles ERR-ile, et kuigi Piletilevi on ürituste ärajäämisel inimestele esmaseks infoallikaks, peab ettevõte järgima konserdikorraldajate antavaid juhiseid.

"Kui korraldajal ei ole seaduslikku alust mingisuguste muudatuste teostamiseks, siis ei ole ka Piletilevil piletiomanikele muud öelda, kui paluda kannatust, kuniks info täpsustub," ütles Beilmann.

Kui inimesed oma piletiraha tagasi ei soovi, on neil võimalik Piletilevi kodulehel täita korraldajate toetamiseks loodud vorm. Seega jääb juba makstud raha kontserdikorraldajatele.

Beilmann lisas, et eriolukorra tõttu on Piletilevi avanud ka teenuse Piletilevi TV, kus saab vaadata nii tasulisi kui ka tasuta live- ja salvestatud kontserte, etendusi ja muuseumide virtuaaltuure.

"Arvan, et tulevikus hakkame nägema järjest enam variante, kus kontserdile või teatrietendusele saab osta samal ajal pileti nii saalis istumiseks kui kodus live-ülekande vaatamiseks," ütles Beilmann.

Kontserdikorraldaja Live Nation Estonia peapromootor Eva Palm ütles ERR-ile, et ärajäetud kontsertide eest makstakse inimestele raha tagasi või saavad kliendid vahetada pileti Live Nationi kinkekaardi vastu.

Palm lisas, et kontserdikorraldajad ei saa infot inimestele enne edastada, kui artistid pole kinnitanud, et kontsert ära jääb.

Palmi sõnul on kontserdikorraldajate esimene prioriteet siiski kontsert edasi lükata, mitte seda ära jätta.

"Üleüldiselt uusi tuure ja kontserte planeeritakse hetkel vähem, aga neid siiski planeeritakse," ütles Palm ja lisas, et 2021. aasta saab Euroopas kontsertide osas olema väga tihe.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: