Valitsus ei pruugi ka sel nädalal Tallinki laenu otsuseni jõuda

Foto: Tallink/Andres Raudjalg

Tallinkile 150 miljoni eurose likviidsuslaenu pakkumine ei pruugi ka sel nädalal valitsuse istungi päevakorda jõuda. Majandusminister Taavi Aasa sõnul arutatakse laenu juhul, kui selle tingimuste osas kokkuleppele jõutakse.

Majandusminister Taavi Aas ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et valitsus arutab laevafirmale laenu pakkumist juhul, kui laenuläbirääkimiste käigus selle tingimuste osas kokkuleppele jõutakse. "Kui vajab veel pikemalt läbirääkimisi, siis on järgmisel nädalal päevakorras," lisas Aas.

Tallink on esitanud läbi Kredexi taotluse riigilt 150 miljoni euro suuruse likviidsuslaenu saamiseks. Kredex on praeguseks ka omalt poolt saatnud Tallinkile tutvumiseks võimalikud laenutingimused.

Rahandusminister Martin Helme ütles möödunud nädalal, et pakutavad laenutingimused on mõistlikud ning edasi peab Tallink läbirääkimiste käigus vastama, mida nad sinna tahavad juurde panna või ära võtta. "Ma usun, et me oleme nädala pärast valmis seda valitsuses arutama," märkis Helme toona. Ka peaminister Jüri Ratas avaldas lootust otsuse langetamiseni jõuda 7. mail.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: