Eesti Raudtee otsib Paldiski maantee viadukti ehitajat

Eesti Raudtee kuulutas esmaspäeval välja ehitustööde hanke, et rajada Tallinnas Balti jaama sissesõidule üle Paldiski maantee uus raudteeviadukt. Pakkumusi oodatakse kuni 22. juunini.

Viadukti rajamine on esimeseks etapiks Tallinna ja Kitseküla peatuskoha vahele täiendava peatee ehituseks, teatas Eesti Raudtee.

"Nii viadukt kui uus peatee suurendavad oluliselt Balti jaama läbilaskevõimet nii ida- kui edelasuunal ning tagavad paindlikkuse Tallinn-Balti jaama saabuvatele ja väljuvatele rongidele. Suurem läbilaskevõime ja jaamatöö paindlikkus võimaldavad omakorda seda, et reisijateveoga tegelev ettevõte saab vajadusel lisada täiendavaid väljumisi igale suunale ning tihendada liiklusgraafikut," kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Uus viadukt rajatakse olemasoleva ajaloolise viadukti kõrvale, säilitades selle muinsuskaitselist väärtust maksimaalselt. Visuaalselt säilitatakse tugimüüride välimus, uus viadukt arvestab nii linnaruumilise kui ajaloolise vaatekoridoriga Paldiski maanteelt vanalinnale.

Lisaks rajatakse teise etapi tarbeks ka muldkeha laiendus, tugimüürid, kaablikanalisatsioon ning ohutusaed. Järgnevate töödena on kavas rajada rööbastee, kontaktvõrk ja liiklusjuhtimissüsteem.

Täiendava peatee ehitusega on plaanis alustada 2021. aastal, ütles Vjatkin.

Kui ehitaja leitakse, on plaanis ehitustöödega alustada selle aasta kolmandas kvartalis ning tööd kestavad järgmise aasta lõpuni. Tööde ajal võib esineda lühi- ja pikaajalisi liikluskatkestusi, häiritud võib olla ka autoliiklus viadukti all. Piirangutest teavitatakse täiendavalt detailide selgumisel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: