Eesti, Läti ja Leedu ei sunni alalisi elanikke pärast piiriületust karantiini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Videokoosolek Läti ja Leedu peaministritega. Autor/allikas: Stenbocki maja

Valitsus kiitis neljapäeval heaks Balti riikide terviseministrite ühisavalduse rahvatervise kaitseks COVID-19 leviku kontrollimiseks seoses reisipiirangute kaotamisega. Muu hulgas ei sunni kolm riiki üksteise alalisi elanikke pärast riigipiiri ületust karantiini ega nõua viirusetesti tegemist.

Sotsiaalminister Tanel Kiik märkis, et kuigi liikumisvõimalusi avatakse järk-järgult, tuleb jätkuvalt haigena kodus püsida ja oma reisiplaanid hoolikalt läbi mõelda.

"Oluline on, et kõigis kolmes riigis oleks inimestel teada, kuhu haigestumisel pöörduda ning tuleb tagada kiire infovahetus riikide terviseametite ja teiste pädevate asutuste vahel haigestunute lähikontaktsete kiireks tuvastamiseks."

Ühisavalduses lepiti kokku, et Eesti, Läti ja Leedu alalistel elanikel on võimalik vabalt reisida Balti riikides ning neid ei kohustata riiki saabumisel 14 päevaks karantiini jääma ega nõuta testimist COVID-19 suhtes tingimusel, et inimesele ei ole koduriigis pandud kohustust karantiinis püsida, ta ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud mujal riikides peale Balti riikide ning tal ei esine haigussümptomeid.

Karantiini jäämist ja testimist võib nõuda üksnes väljastpoolt Balti riike sisenemisel või ilmsete hingamisteede haiguse sümptomite korral.

Ühisavaldus rahvatervise meetmete kohta täiendab kolme riigi välisministeeriumi vastastikuse mõistmise memorandumit, mis puudutab omavaheliste liikumispiirangute lõpetamist. Valitsus kiitis selle heaks 12. mail. Memorandumi allkirjastavad Eesti, Läti ja Leedu välisministrid reedel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: