Riigikohtu esimees vahetas välja kohtute esindajad valimiskomisjonis

Meelis Eerik oli Vabariigi Valimiskomisjoni kauaaegne esimees.
Meelis Eerik oli Vabariigi Valimiskomisjoni kauaaegne esimees. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikohtu esimees Villu Kõve nimetas uued kohtute esindajad Vabariigi Valimiskomisjoni (VVK), vahetades välja seal ligi 20 aastat töötanud Meelis Eeriku ja Meelika Aava.

Kõve nimetas kohtute esindajateks VVK-s Tallinna Halduskohtu kohtuniku Janek Laidvee ja Tallinna Ringkonnakohtu kohtuniku Oliver Kase, teatas riigikohtu pressiesindaja.

"Seekord kandideeris kahele kohale üheksa kohtunikku. Meie pikaajalised esindajad Meelis Eerik ja Meelika Aava on teinud suurepärast tööd, ent otsustasime anda võimaluse väärt kogemuse saamiseks ka teistele kohtunikele," sõnas Kõve pressiteate vahendusel.

"Laidvee ja Kask on mõlemad varasemalt tihedalt valmistega kokku puutunud, seda nii Eestis seadusandlust luues kui ka rahvusvahelisel tasandil tegutsedes," lisas Kõve.

Janek Laidvee töötas kümme aastat Riigikogu põhiseaduskomisjonis ning ligi kolm aastat riigikogu kantselei asedirektorina, kellena ta muuhulgas koordineeris Toompea lossis peetud parlamendi juhatuse ja presidendi valimisi. Seega on valimiste valdkond tema jaoks igati omane, tõdes riigikohtu esindaja. "Tunnen end tõesti koduselt, teema on tuttav, samuti teekond Toompeale koosolekutele," sõnas Laidvee.

Oliver Kask osales paarikümne aasta eest valimisseaduste ja rahvahääletuse seaduse eelnõu väljatöötamisel, 2005. aastast on ta aktiivselt tegev rahvusvahelise valimisõigusega tegeleva Euroopa Nõukogu Veneetsia komisjonis. "Olen osalenud mitmete rahvusvaheliste valimisõiguse alaste standardite väljatöötamisel, arvamuse koostamisel enam kui kümne riigi valimisseadustele, käinud paljudes riikides valimisi vaatlemas ning esinenud mitmetel valimisõiguse alastel rahvusvahelistel konverentsidel," sõnas Kask, kelle jaoks on VVK liikmeks astumine huvitav nii seetõttu, et näha lähedalt praktilist tööd, aga ka ses osas, kuidas väga hästi toimivat valimiskorraldust veelgi arendada.

Laidvee ja Kase asendusliikmeteks nimetati Kadri Sullin Tallinna Halduskohtust ja Viru Maakohtu kohtunik Heili Sepp, kes õige pea alustab tööd Tallinna Ringkonnakohtus. Senised asendusliikmed olid Monika Laatsit ja Indrek Parrest.

VVK volitused kestavad neli aastat.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: