Hispaania kavandab uut plastpakendite maksu

Plasttopsid
Plasttopsid Autor/allikas: Sagar Chaudhray/Unspalsh/Creative Commons

Hispaania plaanib kehtestada uue maksu plastpakenditele, mida ei saa taaskasutada.

Keskkonnaministri sõnul hakkab maks kehtima tootjatele ning nii kolmandatest riikidest kui ka mujalt Euroopa Liidust Hispaania turule toodud pakenditele.

Praegu saab Hispaania niinimetatud rohemaksudelt vähem tulu kui Euroopa Liidus keskmiselt. Plastimaks peaks tooma aastas ligi 700 miljonit eurot lisaraha ja seda on hädasti vaja, sest viirusekriis on senist eelarvepuudujääki veelgi suurendanud.

Keskkonnaministri Theresa Ribera sõnul aitab plastimaks täita ka Euroopa Liidu eesmärki järgmiseks aastaks loobuda ühekordselt kasutatavast plastist.

"2021. aasta juulist kehtestatakse esimest korda piirangud mitmele ühekordselt kasutatavale plasttootele, mida saaks valmistada muudest materjalidest," ütles Ribera.

"Joogikõrred, vatipadjad, söögiriistad, plasttaldrikud, kosmeetika- ja puhastustooted, mille tootmisel on kasutatud mikroplasti. Plastitootjad peavad hoolitsema jäätmete kogumise ja jäätmehoolduse eest või selle eest maksma."

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: