Ööpäevaga lisandus 10 positiivset testi

{{1591256580000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testide analüüsimine.
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Rahvastikuregistri andmetel laekus kaheksa positiivset testi tulemust Harju maakonda (kuus Tallinna), üks Ida-Viru ning Tartu maakonda.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1027 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest üks protsent ehk 10 inimese testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet.

4. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 20 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Testitud on ligi seitse protsenti elanikkonnast, kolmes maakonnas – Harjumaal, Ida-Virumaal ja Pärnumaal – kasvab haigestumine endiselt.

Neljapäevase seisuga on haiglast koju saadetud 342 inimest, lõpetatud 354 COVID-19 haigusjuhtumit. Tervenenud on 1663 inimest. Neist 1288 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 375 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ning ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 87 000 esmast testi, nendest 1 890 ehk 2,2 protsenti on olnud positiivsed. Suurem positiivsete osakaal on olnud Saaremaal (12,5 protsenti), Võrumaal (3,3 protsenti) ja Pärnumaal (2,6 protsenti).

Terviseamet: nakatumiste arv on piirangute leevendamise taustal ootuspärane

Viimasel paaril päeval on aktiivsete haigusjuhtude arv kahanemise asemel hoopis tõusnud - kolmapäeval seitsme, neljapäeval nelja võrra, ning hinnangu järgi on aktiivseid haigusjuhte kokku 90.

Terviseameti hinnangul pole tegu indikaatoriga, et uus haigestumiste laine on tulekul.

"Sellised kõikumised on tavapärased ja jälgida tuleb vähemalt 14-päevast perioodi. Viimase seitsme päeva aktiivsete haigete arv on hetkel samal tasemel kui eelneval seitsmepäevasel perioodil. Üldhaigestumus püsib meil stabiilsena," ütles ERR-ile terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma.

Härma sõnul esineb uus nakkusjuhte nii Eestisse naasjate kui kohalike seas. "Tõepoolest meie inimesed naasevad nii Soomest kui ka Rootsist. Nad tulevad välismaal haigestununa koju ja ravivad ennast siin terveks. Samamoodi lisandub haigusjuhte meile teadaolevatesse haiguskolletesse - nii perekolded kui ka hooldekodud," lausus ta.

Härma sõnul on see kõik ootuspärane ja käib piirangute leevendamisega kaasas. Seetõttu ei kaalu ka terviseamet piirangute taaskehtestamise soovitamist. "Me jälgime olukorda igapäevaselt ja praegu on haigestumise kiirus 0,3 protsenti ja püsib stabiilselt langustrendis. Seetõttu me hetkel ei ennusta, et haigestumus lähiajal kasvaks niipalju, et peaks mõtlema piirangute taaskehtestamisele. Piirangud on eelkõige olulised olukorras, kus haigestumus kasvab väga kiiresti ja võib tekkida oht, et meie haiglate toimepidevus võib saada häiritud," selgitas Härma.

Kui nakkuse Eestis leviku alguses olid kõik tuvastatud juhud seotud reisimisega, täna moodustavad sissetoodud COVID-19 juhud 7,5 protsenti laboratoorselt kinnitatud juhtudest. Kõige rohkem juhte on seotud reisimisega Austrias (24 protsenti) ja Itaalias (17 protsenti) ja Soomes (16 protsenti).

Viimased sissetoodud juhud on enamuses seotud reisimisega Rootsis ja Soomes.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: