Leedu valitsus tahab luua virtuaalse lennukompanii

Xfly uus bränd. Sellise logoga lennukeid päriselt õhus lendama ei hakka, sest Regional Jet lendab ka edaspidi teiste kommertsoperaatorite heaks, kasutades nende logosid.
Xfly uus bränd. Sellise logoga lennukeid päriselt õhus lendama ei hakka, sest Regional Jet lendab ka edaspidi teiste kommertsoperaatorite heaks, kasutades nende logosid. Autor/allikas: Regional Jet

Leedu valitsus on uurinud Eesti riigile kuuluva Nordica tegutsemismudelit ning soovib luua analoogse virtuaalse lennufirma, mis tagaks vajadusel otselennud Leedu jaoks olulistesse sihtpunktidesse.

Nordica tütarettevõtte Xfly on huvitatud oma lennukite pakkumisest liinilendudeks Leedus, ütles Nordica ja Xfly kommunikatsioonijuht Toomas Uibo: "See on liiga värske uudis, kuid Xfly on loomulikult huvitatud oma lennukite pakkumisest ükskõik millisele lennuettevõttele üle Euroopa. See on meie jaoks väga huvitav uudis."

Uibo selgitas, et traditsioonilistes lennufirmades on mitu osakonda, mille vahel on ära jaotatud piletimüük, liinivõrgu arendamine, lennukite käitlemine ja muud valdkonnad.

"Virtuaalses lennukompaniis on kommertstegevus ja lennuoperatsioonid lahutatud. Need asuvad eri ettevõtetes. Xfly teenuseid ostavad ka teised lennukompaniid, tuntuim neist on SAS. See skeem on siiani olnud edukas, sest vajadusel saab kiiresti liine sulgeda ja avada. Näiteks vähendas Nordica oluliselt Tallinnast lendamist 2019. aasta sügisel ilma, et ettevõttega midagi juhtus," rääkis Uibo, lisades, et mujal lennates sai raha juurde teenida.

"Leedukate plaan ongi luua virtuaalne lennukompanii, mis ostab kõik lennuoperatsioonid sisse, ise tegeletakse vaid piletimüügi ja turundusega," selgitas Uibo.

Nordica esindaja sõnul oleks Air Balticul keeruline leedulastele oma lennukeid pakkuda, kuna Air Baltic on nende otsene konkurent. "Kuna Xfly ise pileteid ei müü, siis meile sobivad kõik lennufirmad klientideks ilma, et tekiks huvide konflikti. Seega on lätlastel keeruline oma teenuseid pakkuda, küll aga meil on see võimekus olemas," leidis Uibo.

Uibo hinnangul muudab Leedu otsus kindlasti Baltimaade lennundusturgu, sest leedulased näevad Nordica pealt, et on võimalik olla ka keerulistest oludes paindlik.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: