Vabade üürikorterite arv Tallinnas tegi aastaga suure hüppe

Kopli liinide kortermajad
Kopli liinide kortermajad Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kinnisvaraportaalide kinnitusel on üürikorterite pakkumiste arv aastaga tublisti suurenenud. Näiteks kinnisvaraportaalis KV.ee oli mais eelmise aastaga võrreldes ligi 75 protsenti rohkem üürikorterite kuulutusi ja pakkumiste keskmine hind vähenes seitse protsenti.

Üüripakkumiste arvu tõstsid turistidele mõeldud külaliskorterid, mille omanikud koroonakriisi tõttu klientidest ilma jäid ning seetõttu pikaajalisi üürnikke hakkasid otsima.

Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal ütles ERR-ile, et lisandunud pakkumiste näol on valdavalt tegu Airbnb-i portaalist lisandunud korteritega. "Enamik pakkumisest on tulnud lühiajalisest üürist, mis on omakorda tekitanud täiendavat hinnasurvet," lisas Habal.

Maikuus oli kinnisvaraportaalis KV.EE üleval üle 3500 Tallinna üürikorteri kuulutuse. Enim kuulutusi oli uute ja renoveeritud korterite kohta, mis on peamiselt ühe- ja kahetoalised. Aasta tagasi oli pakkumisel veidi üle 2000 korteri.

Mais oli Tallinna üürikorterite pakkumiste keskmine hind portaalis KV.ee 10,90 eurot ruutmeetri kohta ehk seitse protsenti vähem aastatagusest hinnatasemest, milleks oli 11,70 eurot ruutmeetri kohta. Üürihinna tipp oli selle aasta jaanuaris, kui see küündis 12,30 euroni ruutmeetri kohta. Aasta algusega võrreldes oli maikuine üürihind 11 protsenti madalam.

Pindi Kinnisvara OÜ juhatuse liige Peep Sooman ütles, et neil statistikat üürikorterite pakkumiste kohta pole. Maikuus lisandus nende portaali 30-40 protsenti rohkem kuulutusi kui aasta varem. Ka Sooman kinnitas, et enim on üüripakkumisi ühe- ja kahetoaliste korterite kohta, mida üüritakse samuti lühiajaliselt.

Peale Tallinna on üürikorterite pakkumiste arv kasvanud ka Tartus, Pärnus ja Narvas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: