Valitsus kinnitas Marrani jätkamise välisluureameti juhina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mikk Marran
Mikk Marran Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsuse kiitis neljapäeval heaks kaitseminister Jüri Luige ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ettepanekul Mikk Marrani jätkamise välisluureameti peadirektorina järgnevaks viieks aastaks.

Kaitseminister Luige sõnul on Mikk Marran senise viieaastase ametiaja jooksul hästi hakkama saanud ja näidanud ennast nii kõrgetasemelise professionaali kui ka hea juhina. Ühtlasi on Marrani tegevus on valitsuse julgeolekukomisjoni liikmetele hästi tuttav.

Luik lisas, et tal on hea meel, et Marran nõustus jääma ka teiseks ametiajaks, sest luurevaldkond on väga tundlik ja sihid pikaajalised.

Enne välisluureameti peadirektori ametikohale asumist töötas Mikk Marran kaitseministeeriumi kantslerina. Oma karjääri kaitseministeeriumis alustas ta 1999. aastal, muuhulgas on Marran juhtinud erinevaid ministeeriumi osakondasid ning olnud kaitseinvesteeringute asekantsler. Aastatel 2006–2009 töötas Marran Eesti alalises esinduses NATO juures kaitsetalituse direktorina.

Välisluureamet on kaitseministeeriumi valitsemisalas olev julgeolekuasutus, mille peamine ülesanne on koguda, analüüsida ja edastada infot Eestit puudutavate väliste julgeolekuohtude kohta. Samuti tagab välisluureamet turvalise side riigi salastatud võrkudes ja viib läbi välisvastuluuret, et kaitsta Eesti diplomaate ja välisoperatsioonidel teenivaid kaitseväelasi. Lisaks kaitseb välisluureamet Eestile edastatud salastatud välisteavet, täites riigi julgeoleku volitatud esindaja ülesandeid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: