Erikomisjon toetas Mikk Marrani jätkamist välisluureameti juhina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mikk Marran
Mikk Marran Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon toetas esmaspäevasel istungil konsensuslikult välisluureameti peadirektori Mikk Marrani kandidatuuri sellele kohale ka järgmiseks ametiajaks.

Marran on juhtinud välisluureametit alates 2016. aastast. Tema senine ametiaeg lõpeb tänavu 31. detsembril.

2. oktoobril 1978 sündinud Marran töötas enne nimetamist välisluureameti juhiks Eesti alalises esinduses NATO juures kaitsetalituse direktorina, seejärel kaitseministeeriumis, kus ta juhtis erinevaid osakondi ja oli kaitseministeeriumi kantsler.

Marran sai magistrikraadi rahvusliku ressursi strateegia alal Ameerika Ühendriikide National Defense Universitys ja bakalaureusekraadi Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduskonnas haldusjuhtimise erialal.

Välisluureamet on kaitseministeeriumi valitsemisalal olev julgeolekuasutus, mis tagab riigi julgeoleku, kaitstes põhiseadusliku korra püsimist mittesõjaliste ennetavate vahenditega. Välisluureamet kogub ja töötleb julgeolekupoliitika kujundamiseks ja riigikaitseks vajalikku teavet ning teeb riigi vastu suunatud kuritegude ärahoidmiseks koostööd kaitsepolitseiametiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: