Varstu kool taastab tervislikuma koolilõuna nimel oma aiamaa

Foto: ERR

Võrumaal asuv Varstu kool otsustas taastada köögivilja- ja viljapuuaia, et muuta laste koolilõuna tervislikumaks. Kooliaasta alguses peaksid lapsed ise saama kaasa lüüa oma maitserohelise ja muude aiasaaduste kasvatamisel.

On palju räägitud sellest, et koolilaste toidulaud võiks olla tervislikum. Varstu kool võtab asja ise käsile ja hakkab tegelema mahepõllundusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Soovime muuta koolimenüü tervislikumaks. Tuua rohkem sisse mahetoitu ja kooliaiast oma toodangut. Selleks me liitusime kevadel "Mahe ja muhe" koostvõrgustikuga ja taasalustasime kooliaiaga," selgitas kooli majandusjuhataja Õnne Saluorg.

Direktori arvates saavad lapsed ise aiasaadusi kasvatada ja seeläbi ka õppida.

"Esimesest klassist alustades saab klass enesele ühe ala, kus nad toimetavad kuni üheksandani välja oma õpetajatega koos. Erinevate ainete õpetajatega koos, neil on oma nii-öelda mõõdukalt mõnusa suurusega Tootsi peenarde ala," rääkis direktor Aive Adler.

Kuigi aed nõuab palju tööd, on õpetajad siiski tulemuse suhtes optimistlikud.

"Mina loodan, et kolme-nelja aasta pärast on siin kooliaias silmailu külalistele, tegevust ja avastamisrõõmu koolilastele ja kogu kooli personalile. Ja kui siit kooliajast jõuab midagi mahedat ja maitsvat meie kooli- ja lasteaiapere toidulauale, siis see on ju väga super," ütles klassiõpetaja Vivian Helekivi.

Õpilastele tundub kooliaia taasavamine huvitav. "Mulle väga meedlib, sest kui sa mööda kõnnid, siis on ilusad lilled näha," ütles Renata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: