Viroloog: viirusest täielikult lahti saamise poliitika pole Hiinal õnnestunud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Andres Merits Autor/allikas: ERR

Pekingis taas tõusnud koroonapositiivsete arv pole elanikkonda arvestades väga suur, kuid näitab, et Hiina poliitika viiruse täielikuks mahasurumiseks pole olnud edukas, ütles intervjuus ETV hommikusaatele "Terevisioon" Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits.

Saatejuht Owe Petersell küsis Meritsalt, kas näeme Hiinas praegu koroonaepideemia teist lainet?

"Ei ütle, et teine laine, juhtude arv on elanikkonna koguarvu suhtes väike," vastas Merits.

Merits tõdes, et järsk reaktsioon positiivsetele juhtudele tuleneb pigem Hiina poliitikast saada viirusest täiesti lahti. Aga sellega pole saadud hakkama, lisas ta.

"Näib, et viirus suudab olla pikalt peidus," ütles Merits. "Peking on suur linn ja suurtes linnades on viirusel suur potentsiaal teha suurt pahandust ja sellest ka need piirangud."

Poliitika viiruse täielikuks mahasurumiseks ilmselt ei tööta ka mujal, märkis professor. "Taastada elurütm ja säilitada kontroll leviku üle on õige lähenemine."

Kas viirus on nõrgenenud? "Kardan, et see ei ole tõsi. Diagnostiline võimekus on nii palju parem, et tuvastatakse ka juhtumeid, mis on väga kerged," selgitas Merits.

Merits kordas, et siseüritused, peod, laulukoorid, sünnipäevad on kõik eelduseks ka ühe nakatunu läbi viiruse edukaks levikuks.

Hiina pealinna Pekingi linnaametnik hoiatas teisipäeval, et olukord linnas on "äärmiselt tõsine" seoses värskete koroonaviiruse juhtumitega, mis tõid kaasa massilise proovide võtmise ja uued liikumispiirangud. Tema sõnul peab linn võtma kasutusele kõige otsustavamaid ja karme meetmeid uue puhangu kontrolli alla saamiseks.

Hiina mandriosas avastati ööpäevaga 40 aktiivset koroonanakkust ja kuus haigustunnusteta juhtumit, millest 27 pealinnas Pekingis, teatasid teisipäeval tervishoiuametnikud.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: