Tallinnas ja Harjumaal hukkus kolmes liiklusõnnetuses neli inimest

{{1592670840000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas Laagna teel juhtus laupäeva õhtul raske liiklusõnnetus, milles hukkus kohapeal jalakäija ning kuus inimest said kannatada. Pühapäeval suri haiglas ka teine inimene, üks õnnetuses osalenud autojuht.

Laupäeval kella 18.38 ajal laekus häirekeskusele teade raskest liiklusõnnetusest Tallinnas Laagna teel, kus kokku põrkasid neli sõiduautot.

Laagna teel juhtunud liiklusõnnetuses osalesid sõiduautod BMW, Volvo, Toyota ja Ford ning kõik autod sõitsid suunaga linnast välja Mustakivi silla poole.

Autode kokkupõrke tagajärjel hukkus sündmuskohal jalakäija, bussipeatuses seisnud naine.

Pühapäeval teatas politsei, et üks õnnetusse sattunud autojuhtidest, 39-aastane mees, suri haiglas.

Autodes oli kokku kaheksa inimest, nendest viga sai viis. 20-aastane BMW juht oli autos üksinda toimetati haiglasse kontrolli. Fordis oli kokku kaks inimest, autot juhtinud 39-aastane mees ja 34-aastane naine, kes mõlemad said viga ja viidi haiglasse. Täna pärastlõunal suri Fordi juht saadud vigastustesse. 

Volvos oli samuti kaks inimest, autot juhtinud 54-aastane mees ja kaasreisija 57-aastane naine, kes toimetati haiglasse. Volvos olnud naine on raskes seisundis. 

Koos õnnetuses hukkunud 61-aastase naisega bussiootepaviljonis olnud 32-aastane naine sai samuti viga ja on haiglas. Toyotas olnud kolm inimest õnnetuses viga ei saanud. 

Praeguseks on teada, et 20-aastane mees sõitis sõiduautoga BMW tagant otsa ees liikunud sõiduautole Volvo. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Volvo vasakule haljasalale ja BMW paremale vastu esimeses sõidureas sõitnud Fordi ning seejärel läbi bussiootepaviljoni. Ford omakorda paiskus vastu ees liikunud Toyotat. 

Põhja prefektuuri operatiivjuht Raavo Järva ütles, et õnnetuse üksikasjad selgitatakse uurimise käigus, kuid kogutud tõendid viitavad sellele, et õnnetusele eelnes BMW kihutamine. "Politseile tuli mitmeid vihjeid, et õnnetusse sattunud BMW-d nähti juba eelnevalt Tallinna linna vahel kihutamas," sõnas Järva.

Politsei palub kõigil, kes nägid Laagna teel juhtunud liiklusõnnetust pealt, anda sellest teada 112 või kirjutada aadressil pohja.lmt@politsei.ee.

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust, mida juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Pirital hukkus kokkupõrkes sõiduautoga mootorrattur

Vaid pool tundi hiljem, kell 19.09 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Randvere teel põrkasid kokku sõiduauto ja mootorratas.

Mootorratast juhtinud 30-aastane mees sai sedavõrd raskeid vigastusi, et suri sündmuskohal.

Ida-Harju patrulltalituse välijuht Vjatšeslav Šatalov kirjeldas, et esialgsetel andmetel hakkas Opel Astrat juhtinud 74-aastane mees sõitma kõrvalteelt peateele, olles veendunud, et peateel ühtki sõidukit ei ligine.

Samas lähenes pikki sirget Randvere teed Viimsist Pirita suunas mootorrattur, kelle sõidukiirus oli arvatavalt lubatust suurem. Mootorrattur sõitis autole küljelt sisse ning kaherattalise juht paiskus saadud löögist auto katusele.

Kiirabi vaatas sündmuskohal üle sõiduautos olnud mehe ja kaks naist. Pärast esmaabi andmist lubati nad kodusele ravile. Politsei tegi kindlaks, et Opelit juhtinud mees oli kaine ja omas juhtimisõigust.

"Selle õnnetuse täpsemad üksikasjad on selgitamisel, kuid esialgsetel andmetel võis mootorratturile saatuslikuks saada teisele juhile nähtamatuks jäämine ja seda mootorratturi liikumiskiiruse tõttu. Autoroolis olijal on mootorratturit raske märgata selle väikeste gabariitide tõttu ning olukord on veelgi keerulisem, kui rattur läheneb suure kiirusega. Palume mootorratturitel arvestada, et isegi piirkiirusel sõites on teel ohte, mida teised ja te ise ei pruugi märgata," ütles politsei välijuht.

Traagilise liiklusõnnetuse üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mille käigus selgitatakse kõik täpsemad üksikasjad.

Saku vallas hukkus autoga teelt välja sõitnud 43-aastane mees

Pühapäeval veidi enne kella 4 sai häirekeskus teate Saku vallas sõiduautoga Mercedes-Benz teelt välja sõitnud mehest, kes hukkus õnnetuse tagajärjel sündmuskohal.  

Autojuht sõitis teelt välja Tallinn-Saku-Laagri tee 9. kilomeetril Saku viadukti juures. Esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui Tallinna poolt Saku suunas liikunud sõiduauto kaldus enne viadukti alt läbisõitu vastassuunda ja siis vastu silda.

"Kogutud info viitab, et auto kaldus vastassuunavööndisse, sõitis seejärel teepiirdesse ning siis vastu ehitusjärgus oleva silla kandeposte. Kokkupõrke tagajärjel rullus auto üle katuse ja paiskus läbi silla ehituse jaoks paigaldatud metallkonstruktsioonide," selgitas Põhja prefektuuri operatiivjuht Raavo Järva.

Autos üksinda olnud 43-aastane Ukraina kodanik suri saadud vigastustesse õnnetuspaigas.

Operatiivjuht rääkis, et õnnetuse toimumise kohas on kehtestatud ajutine kiirusepiirang 50 km/h. "Asjaolud ja auto kahjustused viitavad sellele, et juhi sõidukiirus võis olla lubatust suurem. Sündmuskohal auto pidurdusjälgi näha ei olnud," ütles Järva.

Järva sõnul ei olnud autojuhil sõidu ajal peal turvavööd. "Turvavöö fikseerib inimese ja kui juhtub õnnetus, siis see hoiab sõitja paigal. Kui inimene on kinnitamata, siis kokkupõrke ajal liigub ta edasi sõidukiirusel ning paratamatult on vigastused raskemad. Nii et turvavöö oleks võinud päästa selle autojuhi elu," lisas Järva.

Õnnetuse tagajärjel said vigastada silla konstruktsioonid, mistõttu on viadukti alune ringtee osa praegu suletud ning liiklus ümber korraldatud. Tee jääb kinni seniks, kuni silla ehitaja on konstruktsioonid üle vaadanud ja veendunud ohutuses.

Sel aastal on liikluses elu kaotanud ühtekokku 29 inimest. Mullu samal ajaperioodil hukkus liikluses 28 inimest.

Toimetaja: Barbara Oja, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: