Laagna tee raskes avariis viga saanud koera ravikuludeks annetati üle 30 000 euro

Tallinnas Laagna tee traagilises avariis, kus hukkus kaks inimest ja sai kannatada kuus, sai raskelt viga ka koer Arina. Looma ravikulude katmiseks kogus Eesti Loomapäästegrupp üle 31 000 euro.

Koer Arinal murdus Laagna tee avarii tagajärjel selgroog. Loomale palju lootust ei antud ja öeldi, et ellujäämise võimalus on vaid viis protsenti. Nii koeraomanik Oleg kui ka loomapäästegrupp olid valmis Arina elu eest võitlema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Loomapäästegrupp hakkas Arina ravikulude katteks annetusi koguma. "See on tavapärane praktika, et kui me tänavalt korjame looma üles, siis kohe läheb lahti ka annetuskampaania ja nii on see asi toimunud 13 aastat," ütles loomapäästegrupi esindaja Heiki Valner.

Loomapäästegrupi sõnul kogutakse vahel annetusi nn superstaar-loomadele, kellele tehtud annetused aitavad katta ka teiste loomade raviarved. Arinale kogutud annetused võivad päästa veel sadu loomi.

Pärast pikka ja keerulist operatsiooni on Arina nüüd lõpuks kodus paranemas. Koeraomanik Oleg on väga tänulik kõigile, kes Arina elupäästmisel abiks olid.

"Lihtsalt imetlusväärne, et temast üldse midagi alles jäi. Auto pagasnikust ei jäänud midagi järele. Tagumisest istmest tahapoole pole midagi, pagasnikut ei ole. Imeline, et ta jäi mitte üksnes ellu, et temast üldse midagi alles jäi, see on mingi ime. Teine ime, et õnnestus opereerida, et ta paranes. See on
imede rida ja väga tahaks, et ta ei kaoks, vaid elaks edasi," ütles Oleg.

Arinale kogutud suur annetus aitab lisaks teistele loomadele ka loomapäästegrupil see suvi kergemini hingata.

"Õnnetusi on nii palju rohkem, aga suvel keegi ei anneta. Praegusel juhul on see esimene suvi 13 aasta jooksul, kus ma võin täiesti rahulikult asja võtta ja ma tean, et me saame loomad ravitud ja päästetud," ütles Valner.

Kuigi Arina seljaoperatsioon oli väga edukas, on tal eesl pikk paranemise ja füsioteraapiakuur. Tema teine omanik on veel raskes seisundis haiglas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: