Ööpäevaga leiti üks koroonaviiruse kandja

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 268 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üks positiivne testi tulemus, teatas terviseamet kolmapäeval.

Rahvastikuregistri andmete alusel andis positiivse testi tulemuse Tallinna elanik.

Kolmapäeva, 24. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kuus inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.  

Haiglates on COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 385 COVID-19 haigusjuhtumit 372 inimesega.  

Kolmapäevase seisuga on tervenenud 1 783 inimest. Neist 1364 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,5 protsenti), 419 inimese puhul (23,5 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 103 000 esmast testi, nendest 1983 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: