X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ööpäevaga lisandus kolm koroonaviiruse kandjat

{{1593157020000 | amCalendar}}
Koroonatest.
Koroonatest. Autor/allikas: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 569 koroonaviiruse esmast testi, millest kolme inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus üks positiivne testi tulemus Ida-Virumaale (Narva linna), üks Tartumaale ja üks Valgamaale.

26. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kuus inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Reede hommikuse seisuga on tervenenud 1797 inimest. Neist 1366 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76 protsenti), 431 inimese puhul (24 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 104 000 esmast testi, nendest 1986 ehk 1,9 protsenti on olnud positiivsed. Tänaseks on tagantjärgi tühistatud 25. juuni statistikas avaldatud Tartu maakonna üks positiivne testi tulemus.

Lätis registreeriti viie päeva järel esimene uus COVID-19 nakatunu

Lätis registreeriti viie päeva järel esimene uus COVID-19 nakatunu, teatas reedel Läti haiguste kontrolli ja ennetamise keskus.

Neljapäeval tehti 2292 viirusetesti, kokku on tehtud 145 086 viirusetesti, millest 1112, ehk 0,77 protsenti on olnud positiivsed.

25. juuni seisuga on viirusest toibunud 932 patsienti, mis moodustab kõigist kinnitust leidnud nakkusjuhtumistest 84 protsenti. Koroonaviiruse tagajärjel on surnud 30 inimest, mis moodustab 2,7 protsenti kõigist tuvastatud COVID-19 patsientidest.

Riikliku tervishoiuameti andmetel pole viimase ööpäeva jooksul toodud haiglaravile ühtegi COVID-19 patsienti. Praegu kaheksast haiglaravil viibivast patsiendist seitsmel on mõõdukad ning ühel patsiendil tugevad haigusesümptomid. 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: