Kärdla kirik sai korda

Kolmapäeval taaspühitseti Kärdla kirik. Kahe aasta jooksul riigi, eraannetajate ja omavalitsuse toel tehtud veidi enam kui miljon eurot maksma läinud tööd päästsid kiriku lagunemisest ja nüüd saab hoonet kasutada aasta ringi nii jumalakoja kui ka kontserdipaigana.

Kirik on saanud uue katuse, uksed ja aknad ning küttesüsteemi. Korda on tehtud hoone interjöör, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pühakoja taaspühitses Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Võrreldes paari aasta taguste oludega erineb nüüdne vaatepilt nagu öö ja päev. "Meil oli avariiline katus. Kartsime, et võivad sarikad järele anda ja kantslisse ei saanud enam päris mitu aastat üles ja põrand ähvardas ka ja kartsime läbi kukkumist," kirjeldas EELK Kärdla Johannese koguduse juht Tiit Harjak.

19. sajandil rajatud kiriku restaureerimistööd võtsid aega kaks aastat. Kärdla kiriku taastamise üks eestvedajaid on 30 aastat Hiiumaaga seotud olnud suurettevõtja Enn Kunila. Kärdla kirikus on Kunila sõnul ka väga hea akustika ja see sobib hästi kontserdipaigaks.

"Kõik need kontserdid, mis enne renoveerimist on tehtud, läksid suure menuga, aga nüüd, kus on võimalused oluliselt laienenud, me saame teha kontserte ka talvel. Kärdla on lõpuks ometi saanud endale ka võimaluse teha siin jõulukontserte ja pidada jõulujumalateenistusi. Ma arvan, et see on suur samm edasi," rääkis Kunila.

Kolmapäevane tseremoonia oli kehtivate piirangute tõttu väiksema osalejate arvuga. Kui piirangud kaovad, plaanivad kiriku taastajad annetajatele veel eraldi tänuürituse korraldada.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: