Galerii: esmakordselt tuli kokku majanduse ergutamise ekspertkogu

{{1593403500000 | amCalendar}}
Foto: Jürgen Randma/valitsuse kommunikatsioonibüroo

Esmaspäeval kogunes esimesele istungile valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodud ekspertkogu, kelle eesmärk on nõustada valitsust majanduse ergutamise, inimeste toimetuleku parandamise ja ettevõtete konkurentsivõime kasvatamise küsimustes.

Ekspertkogu liikmed on Raul Eamets, Ardo Hansson, Alo Ivask, Väino Kaldoja, Erki Kilu, Arno Kütt, Toomas Luman, Kadri Männasoo, Piret Mürk-Dubout, Peep Peterson, Jaan Pillesaar, Indrek Neivelt, Kai Realo, Ivo Suursoo ja Kadri Ukrainski.

Ekspertkogu koosseisu kinnitas valitsuse majandusarengu komisjon ja seda juhib peaminister.

Ärijuhid, majandusteadlased ja -eksperdid toetavad majandusarengu komisjoni ja valitsust majandusuuenduste paketi koostamisel. Selle eesmärk on välja töötada terviklik ja tulevikku suunatud lähenemine koroonaviirusest tingitud majanduslangusest väljumiseks. Kava peab keskenduma inimeste väärtustamisele, ettevõtete teadus- ja arendustegevusele, investeeringutele, bürokraatia vähendamisele ning kliimaeesmärkide saavutamisele.

Ettepanekud valmivad 15. augustiks.

Ekspertkogu liige, majandusprofessor Raul Eamets ütles, et küsimuses, kui tugeva löögi andis koroonaviirus Eesti majandusele, jagunesid arvamused kaheks.

"Kui vaadata sisenõudluse elavnemist, siis on näha, et inimesed on taas kulutama hakanud, raha liigub ja käibed suurenevad. See on positiivne. Samas me oleme kunstlikus olukorras praegu. Meil on töötukassa meetmed ja maksepuhkused. Meil ei ole veel kohale jõudnud eksporditurgude mõju," selgitas Eamets "Aktuaalsele kaamerale".

Eesti Panga viimase hinnangu kohaselt võib Eesti majandus tänavu langeda mullusega võrreldes 10 protsenti, kuid järgmisel aastal madalseisust väljumisel võib kasv ulatuda ajutiselt 8,5 protsendini.

Ekspertkogu tööd korraldab riigikantselei strateegiabüroo.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: