Eesti saadab Ukrainale 2400 püstolit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Püstol Makarov. Autor/allikas: Kaitseministeerium

Kaitseministeerium pani teisipäeval Eestist Ukraina poole teele 2400 Makarovi püstolist koosneva saadetise eesmärgiga toetada Ukraina iseseisva kaitsevõime tugevdamist.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul toetab Eesti Ukrainat järjekindlat ja vankumatult – taastada tuleb riigi suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus, edastas ministeeriumi pressiteenistus.

"Venemaa jätkuv agressioon Krimmis ja Ida-Ukrainas on vastuvõetamatu ning omab laiemat mõju kogu Euroopa julgeolekule," ütles Luik. "Saadetisega toetame oma liitlast, kes on kuuendat aastat sõjas," lausus ta.

Luik märkis, et peale poliitilise toetuse ja arenguabi, on oluline pakkuda reaalset tuge Ukraina iseseisvale kaitsevõimele. "Lisaks relvade annetamisele toetab Eesti Ukrainat eriväelaste väljaõppel ja sõjameditsiini alal ning jagab kogemusi territoriaal- ja küberkaitse valdkondades," lausus ta.

Luik toonitas, et hoolimata keerulisest olukorrast riigis on Ukraina jätkanud oluliste reformide elluviimist, mis on märkimisväärne.

Kaitseväe pearelvur major Risto Pärtel ütles, et Eesti kaitsevägi sai relvad loovutada, sest mindi üle NATO standardiga kaliibritele. "Makarov on oma ehituselt kompaktne, töökindel ja lihtne kasutada ning lisab ukrainlaste relvastusele kindlasti olulise komponendi," lisas Pärtel.

Relvad saadetakse Ukraina palvel ja nad võtab vastu sealne maavägi.

Transpordikulud ligi 7000 eurot kannab Eesti.

Makarovi püstoli kaliiber on 9 mm, selles kasutatakse padruneid 9 x 18 mm. Püstolist välja lendava kuuli algkiirus on 315 m/s ja efektiivne laskekaugus 25 m. Salve mahub kaheksa padrunit, relva kaal tühja salvega on 730 grammi ja laetud salvega 810 grammi. Relva üldpikkus on 161 mm ning vintraua pikkus 93,5 mm.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: