Eesti loobus Ühendkuningriigist saabujatele kehtinud karantiininõudest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reisijad Londoni Stansedi lennujaamas.
Reisijad Londoni Stansedi lennujaamas. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Valitsus tõstis esmaspäeval reisipiirangute aluseks olevat koroonaviirusega nakatumise piirmäära, millega kadus Ühendkuningriigist tulnute jaoks nõue kaks nädalat eneseisolatsioonis olla.

"Sel nädalal viis valitsus uute nakkuste suhtarvu kooskõlla Euroopa Liidu keskmisega, mis on 16 juhtumit 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul. Seoses nakkuskordaja määra muutusega ei pea enam Eestisse reisides eneseisolatsiooni jääma Ühendkuningriigist tulijad," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Leen Lindam ERR-ile.

Kui seni kehtis Eestis karantiininõue nendest rikidest saabujatele, kus nakatunuid on 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul, siis valitsuse esmaspäevase otsusega tõsteti piir 16-le nakatunule. Ühendkuningriigi näitaja jääb 15 ja 16 vahele.

Välisministeeriumi pühapäeval avaldatud nimekirja kohaselt tuleb Eestisse sisenemisel jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni neil inimestel, kes saabuvad Bulgaariast, Horvaatiast, Luksemburgist, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast, Tšehhist ja Ühendkuningriigist, kuid alates teisipäevast on Ühendkuningriik sellest nimekirjast väljas.

Eestist Ühendkuningriiki suunduvatele inimestele kehtib aga seni endiselt 14-päevasesse karantiini jäämise nõue.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: