Tallinnas Tammsaare pargis algab mänguväljaku ehitus

Eeloleval esmaspäeval, 20. juulil hakatakse Tallinna Tammsaare parki rajama mänguväljakut, mis peaks valmima novembris.

Mänguväljak rajatakse pargi Estonia teatri poolsele küljele, Estonia puiestee ja paviljoni vahelisele alale. Lisaks mänguväljaku rajamisele viiakse lõpule ka mänguplatsi ja keskse pargiala vahelise kõnnitee lõplik rekonstrueerimine.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul jõuavad mänguväljaku rajamisega Tammsaare pargis lõpule selle etapi laiaulatuslikud uuendustööd.

Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus märkis, et omanäolisel mänguväljakul on valik erinevaid muusikainstrumente, nagu bongo trummid ja ksülofon, millega lapsed saavad oma muusikalised oskused proovile panna. "Lisaks on lõbusaks ajaveetmiseks liumägi ja batuudid. Loodame, et uuel mänguväljakul leiavad endale sobivaid tegevusi erinevas vanuses lapsed," sõnas Aus.

Ehitustöid teeb Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel Mefab OÜ, tööde lepinguline maksumus on 357 000 eurot ja tööde tähtaeg on tänavu november.

Tammsaare pargi rekonstrueerimise projekti koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti korraldatud ideekonkursi võitnud arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid. Ideekonkursi võitis töö "Belle Epoque".

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: