Tartu ehitab Annelinna jalgpallihalli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartusse kerkiv jalgpallihall
Tartusse kerkiv jalgpallihall Autor/allikas: Tartu LV

Tartu Annelinna kerkib aastaringselt kasutatav jalgpalliväljak koos pneumohalliga, mis peaks valmima järgmise aasta lõpus ning mis läheb maksma 2,5 miljonit eurot.

Tartus seni jalgpalluritel sisetingimustes treenimise võimalused puuduvad ja Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse juhi Veljo Lambi sõnul on aastaid selle nimel pingutatud, et need võimalused jalgpalluritele luua. Tartu linnas on viis jalgpalliklubi, kus treenib ligi 1900 sportlast.

"Sobiv ala jalgpallikompleksi väljaarendamiseks on Annelinnas, kus esimeses järgus rajatakse pneumaatilise kupliga kaetav jalgpalliväljak. Samasse on kavandatud ka statsionaarne jalgpallihall, mille projekteerimine ja ehitamine jääb kompleksi arendamise teise etappi," selgitas Lamp.

Esimeses etapis projekteeritakse Annemõisa 1a krundile jalgpalliväljak, parkla, konteinerriietus- ja pesemisruumid ning pneumohall ning nendega seotud eriosad. Jalgpallikompleksi esimese etapi projekteerimise hanke võitis OÜ Esprii, töö maksumus on 33 240 eurot.

Aastaringselt kasutatav jalgpalliväljak koos pneumohalliga valmib järgmise aasta lõpuks ning seda hakkab haldama Tartu Sport. Halli ehitus läheb hinnanguliselt maksma 2,5 miljonit eurot, millest kultuuriministeeriumilt saadav toetus on 1,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: