Riia võimud peatasid koroonahirmu tõttu üritused Tartu tänaval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riias muutus Tartu nime kandev tänav autovabaks
Riias muutus Tartu nime kandev tänav autovabaks Autor/allikas: Renārs Koris

Riias suleti kolmapäeval autoliiklusele Tērbatas iela (Tartu tänav), et anda see jalakäijate, tänavamüüjate ning üritusekorraldajate käsutusse, kuid juba paar päeva hiljem lõpetasid võimud sealsed kogunemised, viidates, et kohalolijad ei täida koroonaviiruse leviku takistamiseks kehtestatud piiranguid.

Kui reedel, 17. juulil peeti autovaba tänava avaüritust, siis kohaletulnud rahvamassid ei järginud COVID-19 pidurdamiseks kehtestatud vahemaa hoidmise meetmeid, mistõttu laupäevaks Tērbatas ielale kavandatud üritused jäeti võimude otsusel ära, kirjutas Läti ringhääling lsm.lv.

Tänavafestivali korraldajad oleksid pidanud ette nägema nii suurt huvi ja kogunemise riski, ütles Läti viirusetõrje keskuse (SPKC) ekspert Jurijs Perevošcikovs Läti ringhäälingule. Läti politsei alustas aga uurimist, et selgitada välja rahvakogunemiste korraldamise eest vastutajad.

Ürituse korraldamiseks loa andnud Riia linnavõimud alles tegelevad reedeõhtuse peo eest vastutajate väljaselgitamisega, märkis lsm.lv

Läti tervishoiuministri Ilze Vinkele sõnul oli üks viga jalakäijate tänaval korraldatud ürituse korraldamisel see, et organisaatorid ei osanud ette näha, et kui osa inimesi jääb kontserti kuulama, siis teised soovivad tänavat mööda edasi liikuda. Üheks lahenduseks võiks olla see, kui suletaks kogu kvartal ning inimesi lubataks autovabale tänavale piiratud arvul, leidis Vinkele.

Tänavafestivalil käinud riialanna Liga Keino rääkis Läti ringhäälingule, et kui ta läks kontserdile, siis seda jälginud inimesed ei hoidnud kahemeetrist distantsi ning iga katse sellist vahemaad tekitada kasutati ära parema vaatepunkti hõivamiseks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: