Helme: loodame välismaalaste seaduse eelnõu järgmisel nädalal lukku lüüa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Siseminister Mart Helme (EKRE) ütles, et valitsus loodab välismaalaste seaduse eelnõu heaks kiita järgmisel nädalal. Tema sõnul on olulisemad poliitilised kokkulepped sel teemal saavutatud.

"Me jätkame mõningate punktide osas täpsustamisi veel ka eelseisvatel päevadel ja loodetavasti saame järgmisel nädalal selle eelnõu poliitilise kokkuleppe koha pealt, aga tegelikult ka suurel määral juriidilise koha pealt lukku lüüa," ütles Helme valitsuse pressikonverentsil.

"Suuremas osas on poliitilised kokkulepped leitud, suuremas osas on ka juba sõnastused leitud," märkis minister.

Helme sõnul vajab arutamist veel näiteks võõrtööjõule kehtestatava palgakriteeriumi küsimus. "Kuidas see palgakriteerium kujunema peab? See ei ole nii lihtne. Kas me võtame maakonnapõhiselt? Kas me lülitame omaette regiooniks Tallinna ja Harjumaa? Kas me jagame Eesti Põhja-Eestiks ja Lõuna-Eestiks? Kas me võtame valdkondadepõhiselt? Versioone on laual terve hulk ja nüüd tuleb nendest leida kõige optimaalsem," rääkis Helme.

"Ma olen positiivselt meelestatud, et me järgmisel nädalal saame sellele teemale joone alla tõmmata," lisas ta.

"Me liigume edasi, aga mitte lahmides ja üksteisest üle rullides, vaid me liigume edasi kokkuleppeid saavutades," lisas Helme.

"Veel jätkuvad konsultatsioonid, missugune saab olema see lõplik palgakriteerium," ütles Helme.

Helme avaldast kahetsust meedias levinud eelnõu lekkimise üle. Selles eelnõu versioonis sisaldusid mitmed koalitsioonis kokku lepitud punktidele lisatud tingimused, millest Helme hiljem taganes, nimetades versiooni esialgseks.

Helme esitas seetõttu avalduse andmekaitse inspektsioonile, kus palub leket uurida.

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et tema ei tea, kust nimetatud eelnõu versioon meediasse lekkis. "Üldjoontes ongi ju see laual, mis on kolme erakonna vahel kokku lepitud. See eelnõu, mis vahepeal välja tuli - mina ka ei tea, kust see välja ujus. See, et me mingeid asju soovime veel täpsustada, soovime seda teha veel kvalitseetsemaks, paremaks, loomulikult," lausus Ratas.

Ratase sõnul ei ole valitsuses eelnõu teemal tüliõunasid. "Need vaidlused meil olid, aga nüüd me liigume väga sisuliselt ja töiselt edasi," sõnas peaminister.

"Mina arvan, et me oleme täielikult valmis järgmisel neljapäeval kogu selle asja ära otsustama ja kokku leppima. Ma ei näe mingit probleemi," ütles Ratas.

Helme esitas neljapäeval valitsuskabineti nõupidamisele ettepaneku välismaalaste seaduse ja sellega kaasnevalt teiste seaduste muutmiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: