Hiina konsulaat Houstonis oli Pompeo sõnul spionaažikeskus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lipp Hiina konsulaadil Houstonis. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Hiina konsulaat Houstonis oli USA välisministri Mike Pompeo sõnul spionaažikeskus, mis tegeles muu hulgas Ühendriikide ettevõtete ärisaladuste vargusega.

"Sel nädalal sulgesime Hiina Houstonis asuva konsulaadi, kuna see oli spionaaži ja intellektuaalomandi varguste keskus," ütles Pompeo Californias peetud kõnes Hiina ohust maailmale.

"Hiina varastas meie hinnatud intellektuaalomandit ja ärisaladusi, mis maksavad kogu Ameerikas miljoneid töökohti," kinnitas Pompeo.

USA välisminister kutsus kõnes vaba maailma riike üles võitma ohtu, mida kujutab endast Hiina päritolu uus türannia.

"Täna on Hiina kodus üha autoritaarsem ja kõikjal mujal maailmas aina agressiivsem oma vaenulikkuses vabaduse suhtes," ütles Pompeo sõnastuses, mis meenutas USA ja Nõukogude Liidu vastasseisu aegu külmas sõjas.

Hiina välisministeerium teatas varem päeval, et USA püüab oma süüdistustega Hiina vastu Pekingit häbistada.

"Need süüdistused on kuritahtlikud ja neil on vaid üks eesmärk: häbistada Hiinat," vahendas agentuur EFE ministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbini sõnu.

Wang nimetas Houstoni konsulaadi sulgemist täiesti alusetuks ja põhjendamatuks, millele kohaselt vastatakse.

USA välisministeerium teatas kolmapäeval, et Hiina konsulaat Texase osariigis Houstonis suleti ameeriklaste intellektuaalse omandi ja isikliku teabe kaitseks.

"Me andsime käsu HRV (Hiina Rahvavabariigi) Houstoni peakonsulaadi sulgemiseks, et kaitsta Ameerika intellektuaalset omandit ja ameeriklaste isiklikku informatsiooni," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Morgan Ortagus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: