Linnusemuuseumid tulid välja ühise külastuskaardiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Juhan Hepner/ERR

Seitse Eesti linnusemuuseumi tulid sel nädalal välja ühise külastuskaardiga "Linnus+", millega pääseb linnustesse soodsamalt. Muuseumid loodavad, et see ajendab inimesi tegema ringreisi mööda Eesti keskaegseid linnuseid.

Linnus+ kaardi saab tasuta ja see tagab omanikule Haapsalu, Kuressaare, Narva, Rakvere ja Vastseliina linnuses, Põltsamaa lossis ja Paides asuvas ajakeskuses Wittenstein 20 protsenti soodsama pileti.

SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid juht Anton Pärna sõnul tekkis idee minna koos edasi põhjusel, et linnustesse on viimastel aastatel tulnud juurde palju uusi ekspositsioone.

Pärna sõnul ei ole linnusemuuseumid omavahel teravad konkurendid ja ajal, mil siseturism on suuremas fookuses, tasub huvilistel teha tiir peale kõigile.

"Plaan oli tegelikult juba sügisel läbi rääkides seda kaardi ja külastuse võimalust alustada päris suvehooja alguses. No paraku kevadine viirus pani piduri peale, aga mul on hea meel, et suvi ei ole veel läbi ja nüüd oleme täna valmis koos edasi minema," rääkis Pärn.

Pärn ütles, et eriolukorra järgne aeg on läinud Haapsalu piiskopilinnuses paremini kui arvati. Kui esialgu oli kartus, et külastajaid on 80 protsendi võrra vähem, siis juulis läheneb külastajate huvi tasapisi viiekümnele protsendile mullusest. Lõplik pilt saab siiski selgeks aga alles sügisel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: