Noored trikiratturid võtsid mõõtu Kopli Sessionil

Foto: ERR

Eesti noortel trikiratturitel on sel aastal olnud vähe võimalusi omavahel võistlemiseks. Pühapäeval said nad üle pika aja võtta mõõtu Tallinnas Kopli Sessionil.

Kuna kohalikke BMXi võistluseid ei ole Eestis pikka aega toimunud, meelitas Kopli Session kohale ligi 40 noort trikiratturit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eelmine aasta tundus, et võistlus enam ei töötanud, et hästi vähe inimesi tuli kohale, siis täna on siin oodatust palju rohkem võistlejaid. Ma olen nagu ülimalt üllatunud, et paljud sõitjad, kes nagu varem olid, on tagasi tulnud ja noorte pealekasv," rääkis Kopli Sessioni peakorraldaja William Kass.

Võistlejate sõidus hinnatakse nii trikkide arvu, raskust, sõidu sujuvust kui ka pargi kasutust. Rolli mängib ka hüpete kõrgus.

"Mida kõrgemale, mida kiiremini sõidad, seda uhkem ja lahedam on. Trikke on päris palju ja neid saab igat pidi kombineerida," rääkis Kass.

"Et mitte teed ühe triki ära, vaid mis need kombinatsioonid on, et sul on õhus võimalik panna täiesti kolm erinevat trikki sinna vahele. Et teed salto ja paned kolm trikki veel vahele," sõnas ta.

Kuna Kassi sõnul tänane Kopli Session õnnestus, plaanitakse üritus korraldada ka järgmisel aastal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: