Nordica rahastamise otsus võib tulla lähiajal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Nordica

Kui esialgu lootis majandusminister Taavi Aas (KE) riiklikusse lennufirmasse Nordica 30 miljoni euro suunamiseks vajaliku riigiabi loa Euroopa Komisjonilt kätte saada juunis, siis senimaani on asi veninud. "Aktuaalse kaamera" andmetel võib komisjoni otsust lähiajal siiski oodata.

Lätlastel käis riigiabi loa saamine Air Balticu toetamiseks märksa kiiremini. Juba juuli alguses said nad Euroopa Komisjonilt positiivse otsuse plaanile panna lennufirmasse 250 miljonit eurot. Eesti tegi otsuse Nordica aktsiakapitali suurendamiseks 30 miljoni euro võrra juba aprillis, ent pole veel komisjonilt lõplikku tagasisidet saanud. Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektori Henrik Hololei sõnul on iga taotlus erinev, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõik, mis puudutab riigiabi juhtumeid, on individuaalsed, kõiki käsitletakse erinevalt ja ükski neist ei ole sarnane. Samuti on kõik olemuslikult konfidentsiaalsed, mille osas neid läbirääkimisi, mis Euroopa Komisjoni ja liikmesriigi vahel toimuvad, avalikkuse ees ei lahata," ütles Hololei.

Nordica riigiabi on mõeldud eelkõige selleks, et koroonaviiruse tõttu kannatada saanud lennufirma suudaks kriisist läbi tulla ja pakuks Tallinnast otselende ka siis, kui teised ei lenda. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juht Taivo Linnamägi ütleb, et taotluse esitamise kõrval on teemat komisjoniga põhjalikult arutatud.

"Peaasjalikult süüvitakse kõikidesse finantsandmetesse, ka sellesse, milleks konkreetselt see riigiabi ehk siis see rahaline tugi kulub. Seda kõike on vaja komisjonile põhjalikult selgitada. Komisjonil on loomulikult ka täiendavaid küsimusi olnud, mis puudutab ka lähitulevikku ja potentsiaalset äriplaani," rääkis Linnamägi.

Täpsemaid tingimusi enne lõplikku otsust ei kommenteerita. Eesti lootus on otsus kätte saada veel sel nädalal ehk enne augustit, mil komisjonis algavad puhkused. ERR-le teadaolevalt võibki komisjoni otsus lähiajal ehk pärast viimaste detailide täpsustamist, tulla. Seda, et otsust varsti oodata on, kinnitab ka Hololei.

"Protsess on kulgenud väga intensiivselt ja ma usun, et õige pea peaks ka siin tulema komisjoni poolne seisukoht," lausus Hololei.

Juuli esimeses pooles sai Eesti Euroopa Komisjonilt riigiabi loa, mis võimaldab kuni 20 miljoni euro ulatuses hüvitada koroonaviiruse eriolukorra ajal saadud kahju Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahel liiklevate reisiparvlaevade operaatoritele. Hüvitiste maksmiseks töötab majandusministeerium praegu välja täpsemat riigisisest regulatsiooni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: