Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti

{{1596267360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 531 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaheksa positiivset testi tulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Harjumaale (kaks Tallinnasse) ja kolm Tartumaale (neist kaks Tartusse), üks Ida-Virumaale Narva linna. Ühe nakatunu elukoht on teadmata.

Kolm Tartumaa juhtumit on reedel diagnoositud Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajad. Üks Harjumaa juhtum on seotud varasemate Ida-Virumaale sisse toodud juhtumitega Valgevenest, teine juhtum on seotud 18. juulil ööklubist Vabank alguse saanud puhanguga. Ülejäänud nakatunute puhul käib hetkel veel asjaolude täpsustamine, teatas terviseamet laupäeval.

Vabankist alguse saanud puhangus on nakatunuid kokku 19, kuid see arv võib veel suureneda.

"Mida rohkem nakatunuid selgub, seda rohkem selgub kontaktseid ja samal ajal iga kontaktne on järgmine potentsiaalne nakatunu. Nii et see number võib veel tõusta küll. /.../ Viimase 24 tunniga on juurde tulnud kaheksa uut koroonapositiivset juhtu. Kui me vaatame vanuselist jaotust, siis me näeme, et sellest kaheksast tervenisti kuus on alla 40-aastased ja omakorda sellest kuuest kolm on alla 30-aastased. Nii et seekord on see levinud pigem noorempoolsete inimeste hulgas," kommenteeris terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar "Aktuaalsele kaamerale".

Laupäeva, 1. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi neli inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Tervise Arengu Instituudi (TAI) hallatava surma põhjuste registri käesoleva aasta esialgsed andmed näitavad, et 2020. esimeses poolaastas oli 63 juhtu surma algpõhjusega COVID-19. Kuna TAI andmete puhul on tegemist tagantjärgi valideeritud ja kontrollitud andmetega, loetakse terviseametiga ühiselt Eestis COVID-19 tagajärjel surnud inimeste arvuks 63 inimest.

Laupäeva hommikuks on haiglates lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Laupäeva hommiku kella seitsmese seisuga on tervenenud 1934 inimest. Neist 1467 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,9 protsenti), 467 inimese puhul (24,1 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 119 000 esmast testi, nendest 2072 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikega piisav distants jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

 

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: