Ööklubid rõhuvad uste sulgemise asemel inimeste vastutusele

Terviseamet ja teadusnõukoda ööklubisid sulgema ei kiirusta, öeldes sealjuures, et inimesed peaksid endiselt haigena kodus püsima. Ka ööklubide omanikud rõhuvad üksisiku vastutusele.

Kuigi alates juuli algusest on ööklubid avatud, taastus ööelu Eestis juba nädalaid varem. Kui esimeste leevendustega lubati ööklubisse kuni 100 inimest, siis nüüd võib uksest sisse lubada 50 protsenti klubi maksimumtäituvusest. Küll aga tuleb ööklubidel endiselt tagada n-ö koronaturvalisus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii näiteks on Venus Clubi äsja paigaldatud termokaamerad, väljas on desinfitseerimisvahendid ja nii palju kui võimalik üritatakse külastajaid hajutada. Just see viimane ongi klubide jaoks kõige keerulisem.

"Aga millele tahaks rõhku panna, et eraisiku vastutus võiks selles olla võtmesõna, kus inimene peaks ise aru saama, et kui tal on haigusnähud, siis ta ei roni välja. /.../ Me püüame saalis hoida sellist joont, et me ei lase sisse kõiki inimesi, kes tahavad tulla ja vaatame sellise pilguga ka, et nad ei oleks sellise näoga, et nad tatistaks ukse peal ja muid asju teeks. Ega me palju omalt poolt teha ei saa ja hajutatust seal hoida on üsna keeruline, ütleme täitsa ausalt," rääkis Venus Clubi juhatuse liige Kardo Kõiv.

Nii Club Hollywoodi kui ka Venus Clubi juhid ütlesid, et ainuüksi ööklubisid patuoinasteks tembeldada ei tasuks olukorras, kus baarides käib vilgas ööelu ja inimesed liiguvad igal pool vabalt ringi. Sealjuures koputavadki mõlemad klubid inimeste südametunnistusele, soovitades haigena kodus püsida.

Ka viroloogiaprofessor Irja Lutsar rõhutas, et kui inimesed on mõistlikud, ei pea ülemäära keelama, piirama või taaskord riiki sulgema.

"Teadusnõukogu mõtleb, kuidas piirata ja mida piirata. Ilmselt seda pidutsemist peaks tõesti piirama igaüks ise. Aga praegu on see kõik nii värske olnud, et need kõik asjad tahavad läbi arutamist. /.../ Pelgalt ööklubide kinnipanek ei anna midagi, siis tuleks kõik peod ära keelata," rääkis Lutsar.

"Aga küsimus on praegu ka, et kui me midagi ära keelame, siis see on kerge, aga me peame ka sellele mõtlema, et meil ei ole tegu millegagi, mis kestab nädalaid, kuid, see on kestab meil aastaid. Me peame vaatama missugused meetmed on pikajaliselt püsivad. /.../ Ma ei ole ise käinud üheski ööklubis, aga ma kindlasti tahaksin nüüd ära seal käia ja vaadata, mis seal toimub, et kui suurt seltskonda me saame võõrustada, et me saaksime hoida veel distantsi. Ja teine asi, mida ma tahaks rõhuda, et kui palju alkoholi peaks ikka nendel üritustel kasutama," lisas ta.

"Iga inimese vastutus - kui ta haigena sinna läheb, siis ta võib tekitada samasuguse kaose nagu praegu on tekitatud. Iga inimese otsustus ja vastutustunne on see, et kui sa lähed välja haigena, siis tea, mida see võib tagajärjena tuua," rääkis terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht.

Lisaks inimeste oma vastutusele, soovib Tartu linn lubada edaspidi suurematesse klubidesse kuni 100 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: