Hiiumaa pärandkultuuri nädal kulmineerus palkmajaehitajate võistluse ja laadaga

Hiiumaa pärandkultuuri nädal tõi laupäeval Suuremõisa nii nobenäppudest palkmajaehitajad kui ka Hiiumaa külaelu edendajad. Peeti Eesti Puitmajaliidu kümnendat käsitöö palkmaja ehitajate kutsevõistlust ja 17. Hiiumaa külade päeva.

Palkmajaehitajad demonstreerisid oma oskusi rahvale Suuremõisa peahoone taga pargis. Mõõduvõtu käigus tervet maja loomulikult valmis ei ehitata, vaid vilumust saab näidata ka mõne tööks olulisema detaili näol, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võistleja ülesanne on ettevalmistatud nurgale panna üks lisapalk peale ehk teha alumisel palgil ülemine tapp ja ülemisel palgil alumine ja palgivara on 1,2 meetrit. See on aja peale ja trahvisekundeid saab siis selle eest, kui on mingeid kvaliteedivigu," selgitas Hiiumaa ametikooli palkmajaehitaja eriala juhtõpetaja Andres Veel.

Puutöömeistrid polnud aga ainsad, kes Suuremõisas rahva tähelepanu pälvisid. Juba 17. korda toimus Hiiumaa külade päev. Peeti laata ja tutvustati kohalikke kogukondi, et näidata maaelu jätkusuutlikkust.

"Sellepärast me lihtsalt kord aastas võtame kätte ja ergutame maainimesi välja tulema oma toodanguga ja oma tegemisi tutvustama kõikidele külainimestele," rääkis MTÜ Kodukant Hiiumaa esindaja Ester Tammis.

Huvilised said laadalt osta nii käsitööd kui ka toidukraami.

"Õige mee saladus on see, et oleks liigirikas loodus kõrval, võimalikult puhas ja muidugi teatud taimed annavad teatud maitsega mee, nii et me valime ka, et soovime, et just õiged taimed oleks ümbruskonnas," selgitas kohalik meemüüja Viive hea mee saladust.

Laupäevased üritused Suuremõisas olid esmaspäeval alanud Hiiumaa pärandkultuuri nädala kulminatsioon.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: