X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

WHO juht: koroonapandeemia mõju on tunda veel aastakümnete jooksul

{{1596305700000 | amCalendar}}
Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhi Tedros Adhanom Ghebeyesusi sõnul on koroonaviiruse pandeemia mõjud tunda veel mitme aastakümne kooksul.

Terviseorganisatsiooni hädaolukordade komitee osutas COVID-19 pandeemia tõenäolisele pikale kestusele reedesel istungil.

"See pandeemia on tervisekriis, mida tuleb ette kord 100 aasta jooksul ning selle mõjud annavad tunda veel mitukümmend aastat. Enamik maailma inimestest on viirusele altid, ka neis piirkondades, kus on olnud suured puhangud," rääkis Ghebeyesus.

"Paljud riigid, kus usuti, et hullem on möödas, seisavad nüüd silmitsi uute puhangutega. Kuigi vaktsiinide kallal töötatakse rekordkiirusega, peame õppima elama koos selle viirusega ja võitlema selle vastu nende vahenditega, mis meil olemas on," lisas ta.

WHO hoiatas, et kriisist tingitud sotsiaalmajandusliku surve tõttu on ka oht, et inimesed väsivad viiruse pidurdamiseks mõeldud meetmetest.

Komitee kogunes reedel neljandat korda arutama koroonaviiruse kriisi. Istung leidis aset pool aastat pärast seda, kui organisatsioon 30. jaanuaril kuulutas välja rahvusvahelise tervisealase hädaolukorra (PHEIC), mis on WHO kõrgeim häiretase. 

"WHO hindab jätkuvalt COVID-19 globaalset riskitaset väga kõrgeks," seisab komitee avalduses. 

"Komitee rõhutas COVID-19 pandeemia eeldatavat pikka kestust, märkides jätkusuutlike kogukondlike, riiklike, piirkondlike ja ülemaailmsete vastumeetmete tähtsust."

Uus koroonaviirus on alates puhangu algusest mullu detsembris nõudnud kogu maailmas vähemalt 680 000 inimese elu ja nakatanud vähemalt 17,6 miljonit inimest

18 liikmest ja 12 nõunikust koosnev komitee otsustas ühehäälselt, et pandeemia kujutab endast endiselt rahvusvahelist tervisealast hädaolukorda. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: