X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kiik: Tartul on hea võimalus olukord kontrolli alla saada

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on Tartumaa praegu kõige suurema koroonaviiruse levikuga piirkond, mistõttu kehtestatakse piiranguid praegu vaid seal. Kiige sõnul on Tartul praegu võimalus olukord kontrolli alla saada.

"See on praegu hea võimalus Tartu linnale, Tartu elanikele tõestada, et nad suudavad olukorra kontrolli alla saada, et nad mõistavad olukorra tõsidust. Ma usun, et ka noored näevad tegelikult, kes on siin nakatanud tahtmatult oma vanemaid, vanavanemaid, sugulasi, et see ei ole naljaasi, millega me tegeleme ja see ei ole suvi kus peaks niivõrd palju aega keskenduma pidutsemisele," rääkis Kiik.

Kiige sõnul on valitsus juhtumite sagenedes valmis kehtestama samasuguseid piiranguid ka teistele piirkondadele.

"Tegelikult see on meie strateegia olnud, et me eelistame lokaalseid piiranguid, lokaalseid meetmeid, on see testimise suurendamine on see erinevate asutuste külastamise ajapiirangud, alkoholipiirangud, ja püüame esialgu ära hoida üleriigilisi meetmeid. Kui olukord seda nõuab, siis loomulikult tuleb valitsusel taas seda teed minna, aga praegu olukord ülejäänud maakondadega on suhteliselt rahulik."

Kiige sõnul on kriitiline piir 25 nakatunut 100 000 kohta, millest edasi oleks vaja üleriigilisi piiranguid taaskehtestada. Praegu on Eesti sellest üle kolme korra maas, trend on aga murettekitav ning Tartu maakond ületab seda piiri.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: