Siseministeerium tellib PR-firmalt ligi 25 000 eest eriolukorra uuringu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaubanduskeskus.
Kaubanduskeskus. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Siseministeerium tellib suhtekorraldusfirmalt Akkadian 24 660 euro eest "Eestis elavate välismaalaste eriolukorra teadlikkuse uuringu".

Siseministeeriumi põhjenduse järgi on uuringu eesmärgiks selgitada eriolukorra teadlikkust ning sellega seotud informatsiooni tarbimist, kättesaadavust ning sellega kaasnevaid probleeme Eestis elavate välismaalaste seas.

"Uuringu käigus saadud tulemuste põhjal kujuneb ülevaade probleemkohadest ja vajadustest, mida välismaalased avaliku sektori poolt suunatud kommunikatsiooni osas tunnetavad," seisis lepingu lisas.

"Uuringu tulemuste põhjal on soov süsteemsemalt tegelda kommunikatsiooniga jõudmaks senisest paremini Eestis elavate välismaalasteni ja võimestada kanaleid, mis võiks olla välismaalaste info kättesaadavuse parandamisel abiks, kuid millest teadlikus uuringu tulemuste põhjal on madal. Ennekõike on soov jõuda tulemuseni, kus riigile olulise info, sh teenuste kommunikatsioon jõuaks sihtgrupini ja teadlikkus ei oleks märgatavalt madalam võrreldes eesti keelt kõneleva elanikkonnaga," on kirjas lähteülesandes.

Lepingu järgi esitab Akkadian uuringu tulemused ministeeriumile hiljemalt käesoleva aasta lõpuks.

Lepingut finantseeritakse 90 protsendi ulatuses "Valdkondliku teadus- ja arendustegevuse tugevdamise (RITA)" projekti raames Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 10 protsendi ulatuses siseministeeriumi eelarvest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: