Esmaspäevast peavad isolatsiooni jääma 19 Euroopa riigist saabujad

{{1596815400000 | amCalendar}}
Reisijad.
Reisijad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Koroonaviiruse nakatunute suhtarvule tuginedes peavad esmaspäevast, 10. augustist jääma kaheks nädalaks eneseisolatsooni 19 Euroopa riigist Eestisse saabujad.

Uuendatud riikide nimekirja kuuluvad Rootsi, Luksemburg, Rumeenia, Bulgaaria, Andorra, Portugal, Hispaania, Horvaatia, Belgia, Monaco, Tšehhi, Prantsusmaa, Malta, Austria, Šveits, Islandi, Poola, Holland ja San Marino.

Eestisse saabudes ei kehti liikumisvabaduse piirang tulevast nädalast reisijatele Ühendkuningriigist, Sloveeniast, Taanist, Saksamaalt, Iirimaalt, Liechtensteinist, Itaaliast, Slovakkiast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Lätist, Norrast, Ungarist, Soomest ja Vatikanist.

Peagi uuendab Euroopa Liidu Nõukogu kolmandate riikide nimekirja, kust on võimalik Euroopa Liitu ehk ka Eestisse reisida.

Reedel uuendas Euroopa Liidu Nõukogu ka kolmandate riikide nimekirja, mille alusel on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast, Uruguayst ja Uus-Meremaalt.

Eestisse saabudes peavad nimekirja kuuluvatest riikidest tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama Austraaliast reisijad. Liikumisvabaduse piirang ei kehti Eestisse saabudes reisijatele Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast, Uruguayst, Uus-Meremaalt.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 16 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei kehti liikumisvabaduse piirang.

Olukord võib riikides kiirelt muutuda ja välisministeerium palub sellega palub enne reisile asumist arvestada.

Liikumisvabaduse piirang tähendab, et inimene võib Eestisse saabumisest neljateistkümne kalendripäeva jooksul elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda üksnes tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või inimese elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral või toidu, esmatarbekaupade ja ravimite soetamiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: