X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ööpäevaga lisandus 14 koroonaviirusega nakatunut

Desovahend
Desovahend Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1405 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 14 testi tulemust osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaheksa positiivset testi tulemust Tartumaale (neist kaks Tartu linna), kolm ööpäeva jooksul tuvastatud Tartumaa juhtumit on seotud ööklubiga Shooters.

Üks uus koroonaviiruse juht tuvastati testimise tulemusel nii Harjumaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Saaremaal kui Põlvamaal. Lääne-Virumaa juhtum on seotud Tartu ööklubi Vabank puhanguga.

Ühe positiivse tulemuse saanud inimese puhul maakonna on maakond teadmata.

Tartu lokaalide nakkusjuhtumite arv kasvab

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on hetkel seotud 35, ööklubi Naiiviga 16 ja ööklubi Shootersiga 11 nakkusjuhtu. 

8. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Laupäevase seisuga on haiglates lõpetatud 396 COVID-19 haigusjuhtumit 383 inimesega ning tervenenud on 1961 inimest. Neist 1 485 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 476 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 125 000 esmast testi, nendest 2147 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Järgmised kaks nädalat on kriitilised

Terviseamet paneb inimestele südamele, et järgmise kahe nädala jooksul on võimalik puhangud kontrolli alla saada. Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida, teatab terviseamet.

Lisaks tuletab amet meelde, et haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega. Mistahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust oma perearstiga.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: